Hirdetés

Már reális elvárás, hogy kijusson a nagy tornákra a magyar válogatott – állítja a volt szövetségi kapitány

A Buzánszky Jenő sportteraszon Bernd Storck (középen, feketében) és Korhut Mihály (balról) osztotta meg emlékeit a 2016-os Eb-ről
Fotó: Pinti Attila

A magyar labdarúgó-válogatott nyolc évvel ezelőtti Eb-szereplése volt a téma a péntek délutáni tusványosi sportelőadáson, amelyen Bernd Storck korábbi szövetségi kapitány és Korhut Mihály volt válogatott játékos emlékezett vissza a 2016-os tornára.

2024. július 26., 16:01

Történelmi pillanat volt a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságra való kijutás a magyar nemzeti csapat számára, ugyanis 44 év után sikerült ismét a kontinensviadalon szerepelni. Oroszlánrészt vállalt ebben az akkori szövetségi kapitány, Bernd Storck, aki azóta már a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vezetőedzője. Pénteken délután a Buzánszky Jenő sportteraszon a német szakember és a 27-szeres válogatott labdarúgó, Korhut Mihály osztotta meg emlékeit az akkori Eb-ről, illetve elmondta véleményét a mostani válogatott szerepléséről is.

„Gondolom mondanom sem kell, hogy már maga a kijutás felért egy hatalmas sikerrel, hiszen hosszú évtizedek óta nem volt erre példa. Szenzációs élmény volt a franciaországi Eb, láttuk hogy hány nemzetiség szurkolója fér meg egyszerre egy stadionban, illetve mennyire fantasztikus hangulatot képesek teremteni.

Az első két csoportmeccsünk elég jól sikerült, így biztos továbbjutóként vártuk a portugálok elleni, harmadik mérkőzést. Akkor elég sok helyen változtattam a csapaton, illetve minden mezőnyjátékos megkapta a lehetőséget.

Csupán a két fiatal cserekapus nem játszott, akkor én úgy döntöttem Király Gábornak szavazok bizalmat, ebbe pedig mindenki beleegyezett” – mondta el Bernd Storck korábbi szövetségi kapitány.

Hirdetés
•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Hozzátette azt is, hogy azóta sokat változott a magyar labdarúgás, sokkal több játékos játszik topligában, vagy magasabb szinten, ami jó hatással van a válogatottra is.

„A mostani keret 80 százaléka olyan szintet képvisel, ami világszinten megállja a helyét, a mi időnkben pedig csak egy maréknyi ilyen labdarúgónk volt. Nyilván ez nagyon jó, ennek nagyon örülünk. Marco Rossi egy szenzációs szövetségi kapitány,

2016 után kétszer is kint voltunk az Európa-bajnokságon és most már kijelenthető, hogy reális elvárás, hogy a magyar nemzeti csapat kijusson az ilyen világeseményekre”

– fejtette ki véleményét Bernd Storck.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Természetesen ezt követően szóba került az idei Eb is, ahol a magyar válogatott nem tudott kijutni a csoportjából, azonban elmondása szerint ez nem szégyen, helytállt a csapat és ez volt a realitás.

„Legyünk realisták, a németek és a svájciak teljesen más szintet képviselnek, ráadásul elég megnézni azt, hogy meddig meneteltek a viadalon és milyen játékot mutattak.

Egyáltalán nem szégyen vereséget szenvedni az ilyen együttesektől. A skótok elleni győzelem hihetetlen pillanat volt és ugyan nem ért továbbjutást, attól még felejthetetlen marad”

– osztotta meg gondolatait a német szakember.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Korhut Mihály tagja volt a 2016-os Európa-bajnokságon szenzációsan menetelő magyar válogatott keretének, elmondása szerint örök emlék marad számára és elképesztő élményekkel gazdagodott.

„Az egész utazás egy szenzációs élmény és emlék. A kijutás már önmagában nagy szó volt, gyakorlatilag semmilyen nyomás nem volt rajtunk.

Mindössze annyi volt az elvárás, hogy menjünk fel a gyepre és tegyük oda magunkat, harcoljunk és küzdjünk a címerért.

Ezt megtettük, ráadásul egészen jó eredményeket értünk el, amiben nagyon komoly szerepet vállalt a szurkolótáborunk, akik mindvégig buzdítottak bennünket.

Az egyenes kieséses szakaszban nagyon rossz volt nézni is, amit a belga válogatott művelt, nagyon gyors focit játszottak és nagyon gyorsan járatták a labdát. De így is abszolút elégedettek lehettünk” – mondta el a Tusványoson Korhut Mihály.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Abban mindketten egyetértettek, hogy az akkori Európa-bajnokság legemlékezetesebb momentuma a portugálok elleni 3–3-as harmadik csoportmérkőzés volt,

amit egyébként a későbbiekben megválasztottak a torna legjobb meccsének is, illetve azon a találkozón született a viadal legszebb gólja is Gera Zoltán révén. Elmondásuk szerint hihetetlen érzés volt, hogy Cristiano Ronaldót és csapatát a kiesés szélére sikerült sodorni, ha még egy kis időre is. Az pedig nagyon sokat elmond, hogy a későbbiekben a portugálok meg is nyerték az Eb-t.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Székelyhon

Elismert magyar személyiség díszpolgárrá avatásába kötött bele a románok civil fóruma

Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Németh Zsolt megüzente Magyar Péternek, miért nem hívják Tusványosra

Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Kolozsvári U az Európa Ligában

Könnyen összejöhetett volna a magyar–román párharc a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében. A keddi sorsolás viszont nem így hozta, a Ferencváros szerb, a Kolozsvári U nagynevű ellenfelet kapott.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Kezdők voltak az FK Csíkszereda játékosai a romániai női válogatott vb-selejtezőjén

A Moldovai Köztársaság elleni gól nélküli döntetlennel zárta világbajnoki selejtezőcsoportját a romániai női labdarúgó-válogatott. Az FK Csíkszereda két játékosa, Geréd Erika és Ana Maria Vădulescu egyaránt kezdőként lépett pályára.

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!