Eggyel több játékvezetőt küldenek a 3. Liga bajnoki összecsapásaira

Józsa Csongor 2024. július 26., 15:03 utolsó módosítás: 2024. július 26., 16:28

Még nincs meg a labdarúgó 3. Liga soron következő kiadásának összetétele, kérdéses, hogy összegyűl a száz klub. Az már biztos, hogy lesz tartalék játékvezető is a találkozókon.

Akárcsak az élvonalban, a harmadosztályban is lesz tartalék játékvezető Fotó: Pinti Attila

Naponta szembesülünk egy-egy hírrel, miszerint feloszlik egy klub, vagy nincs meg az anyagi háttere a frissen feljutott együttesnek, hogy ott legyen a labdarúgó 3. Liga 2024–2025-ös szezonjának rajtjánál. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) így még nem is készíthette el a csoportok összetételeit, ellenben két dolgot biztosra vesznek.

Az első, hogy augusztus 31-én kezdődik a harmadosztály újabb kiírása, a második, hogy a bajnoki összecsapásokon egy negyedik játékvezető is közreműködik.

A döntést az FRF végrehajtó bizottsága ezen a héten szavazta meg, „egyhangúlag jóváhagyja a negyedik játékvezető delegálását, és az ezzel járó összeget a 3. Liga mérkőzéseire” – áll a határozatában, amelyben a harmadosztályban szereplő klubok képviselői is szerepelnek.

Mennyi lesz a többletkiadás?

Eddig a párharcokra bírói hármas érkezett. Ezen a szinten a játékvezető 1100 lejes, a két partjelző pedig 900-900 lejes juttatást kap kézhez. A tartalék játékvezető bére 400 lej.

Emellett a harmadosztályos mérkőzésekre az FRF két megfigyelőt is küld, egynek a feladata a szervezéssel kapcsolatos, a másik pedig a játékvezetők tevékenységet ellenőrzi. Ők egyenként 750 lejt kapnak a kluboktól.

Természetesen a csapatoknak a hazai pályán rendezett találkozóin mentőnek kell lennie orvossal együtt, ahogy az együttes doktorának is a helyszínen kell tartózkodnia, illetve a rendfenntartással megbízott céget is biztosítania kell. Ezek is költségekkel járnak.