A legjobb nyolc közé jutásról lemaradt magyarok számára csak a győzelem jelentette az olimpiai selejtezős tornán való részvételt, minden más esetben lemaradt volna a párizsi ötkarikás játékokról. A horvátok ugyanakkor még versenyben voltak a negyeddöntőért, ehhez pontot kellett volna szerezniük.
A magyarok 18 fős keretéből ezúttal a jobbszélső Töpfner Alexandra, illetve a Szenegál ellen térdsérülést szenvedett kapus, Szemerey Zsófia maradt ki.
Horvát hétméteresgólra a csapatkapitány Böde-Bíró Blanka védése és gyorsindításból Győri-Lukács Viktória gólja volt a válasz a mérkőzés elején, mindkettő fontos volt a svédek elleni szombati meccs második félidejének tükrében. A túloldalon a nyárig Székesfehérváron védő Tea Pijevic is jól kezdett a kapuban,
a magyar támadások Győri-Lukács befejezéseitől eltekintve pontatlanok voltak, 13 perc elteltével Golovin Vlagyimir időt kért (3–6).
A horvátok rendre eljuttatták a labdát beállójukhoz és átlövésből is eredményesek voltak, magyar részről az addig több rossz megoldást választó Klujber Katrin hétméterest értékesített. Háromgólos távolságból azonban nem sikerült közelebb zárkózni, sőt, négy perccel a dudaszó előtt 11–6-nál már öt találat volt a horvát előny. „Harcoljatok, harcoljatok!” – szólt a buzdítás a maroknyi magyar szurkolótól, és ha nem is játszott jól, küzdeni küzdött a nemzeti csapat, amely a 42 százalékos hatékonysággal hárító Böde-Bíró kettős bravúrja és hetesvédése nyomán három találatra jött fel.
Lehetett volna ez két gól is, ám a szünetig 59 százalékkal védő Pijevic az utolsó másodpercekben újabb bravúrt mutatott be.
A szünet utáni percek a torna eddigi két fontos mérkőzésén döntőek voltak a nemzeti csapat szempontjából. Ezúttal a horvátok hatperces gólcsendet zártak le, és bár a magyar válogatott védekezést váltott, visszaállították az öttalálatos különbséget.
Továbbra is sok volt a hiba, az eladott labda a magyar támadásoknál, Böde-Bíró védései és Klujber értékesített hetesei ellenére 19–13-ra elléptek a balkániak.
A játékrész derekán jött a magyar időkérés, a kőkeményre váltó védekezésre alapozva egy négygólos sorozat, amellyel kettőre csökkent a hátrány (17–19). A záró öt perchez 22–20-as horvát fórnál érkeztek a felek, Klujber a hetedik hetesét értékesítette, a nyolcadiknál pedig a kapufáról kipattanót lőtte be: 22–22-nél egyenlített a magyar válogatott.
Böde-Bíró ziccert védett szélről, Debreczeni-Klivinyi gólja pedig már a vezetést jelentette, a csapatkapitány pedig hetest hárított. Az utolsó negyven másodpercben időkérés után emberhátrányban támadhatott a Golovin-együttes, és bár nem talált be, a horvátoknak csupán 2,1 másodpercük maradt az egyenlítésre, de nem jártak sikerrel:
győzött, a 10. helyen zárta a vébét és így olimpiai selejtezőtornán szerepelhet a magyar válogatott.
A 3-as csoportban a román válogatottnak is volt halvány esélye az olimpiai kvalifikációs tornára, ám ehhez a következő három dolgonak kellett volna összejönnie: legalább tíz góllal nyern Lengyelország ellen, döntetlen születik a magyar–horvát meccsen és Montenegró nem kap ki Svédországtól. Ez végül nem jött össze, Cristina Neagu nélkül is összejött a győzelem, vezetett öttel is, végül 27–26-ra nyert Románia, csoportja 3. helyén végzett, összességében pedig 12. helyen zárta a vébét – akárcsak a 2020-as és 2022-es Európa-bajnokságot, illetve a 2019-es vébét, míg a 2021-es tornán a 13. lett.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.