Románia női kézilabda-válogatottja bő egy hét múlva Podgoricába utazik az olimpiai selejtezőtornára, de még ezt megelőzően egy bukaresti összetartás is vár a lányokra, vasárnapi kezdéssel egészen csütörtökig.
Montenegróban a házigazdák mellett az aktuális Európa-bajnok Norvégia lesz a románok ellenfele, a hármasból az első két helyezett jut ki a 2020-as tokiói olimpiára.
Eredetileg Kazahsztán is ebben a csoportban szerepelt, de a nemzetközi szövetség áthelyezte az ázsiakat a magyarok négyesébe, amelyben még Oroszország és Szerbia érdekelt – ezen torna mérkőzéseit az említett hétvégén Győrben rendezik.
Adrian Vasile szövetségi kapitány szerdán keretet hirdetett a selejtezőre, a CSM București vezetőedzője az általa irányított csapatból öt játékost válogatott be, Cristina Neagut, Denisa Dedut, Crina Pinteát, Gabriela Perianut és Laura Moisăt.
Vasile elmondta, egy olyan egyveleget akar alkotni a válogatottnál, amelyben a tapasztalt játékosok és a sikerre éhes fiatalok jól kiegészítik egymást.
A szakember szerint a román nemzeti együttes erőssége a csapategység, a győzni akarás, illetve az, hogy Románia továbbra is „nagy névnek” számít a nemzetközi kézilabdában.
A román válogatott tavaly decemberben története leggyengébb Eb-szerepléseként csak a 12. helyen végzett a dániai Eb-n. A Román Kézilabda Szövetség a kudarc után nem hosszabbította meg Bogdan Burcea szerződését, és Adrian Vasilet nevezte ki a szövetségi kapitányi posztra. A 38 éves bukaresti tréner hosszútávon is a válogatott élén maradhat, ehhez viszont jó eredményeket kell felmutatnia, első fontos célkitűzése az olimpiára való kijutás.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!