
Koronavírus-fertőzés miatt Adrian Vasile mellett Denisa Dedu, Gabriela Perianu és Bianca Bazaliu is kihagyja a fővárosi edzőtábort.
Az olimpiai selejtezőket március 19–21. között rendezik, a román válogatott a 3-as, montenegrói csoportba került. Ebben a kvartettben a házigazdák mellett még a friss Európa-bajnok Norvégia szerepel.
A negyedik válogatott az eredetileg Ázsiát képviselő Kazahsztán lett volna, ám a nemzetközi szövetség végül áthelyezte a 2-es, magyar érdekeltségű csoportba, miután onnan Kína ismét visszalépett.
A román szövetség honlapja szerint Thaiföld lesz a negyedik csapat, míg a Prosport értesülései szerint nem lesz negyedik csapat a podgoricai tornán, a nemzetközi szövetségnél nincs megjelölve milyen ázsiai együttes lesz az.
Az olimpiai selejtezős csoportokban mindenki játszik mindenkivel és az első két helyezett kijut a tokiói olimpiai játékokra.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!