Egy kicsi kell, hogy feljusson az élvonalba a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. április 13., 21:00

Az első félidőben még akadozott a játék, a pihenő után lelépte ellenfelét a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának listavezetője. Továbbra is veretlen a VSK Székelyudvarhely.

Nem volt épp sétagalopp, de a második félidőben jobb volt a VSK Székelyudvarhely Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a városi sportcsarnokban a férfi kézilabda A osztály play-offjának tizedik játéknapján a VSK Székelyudvarhely a Nagyváradi VSK-t látta vendégül. Az a két gárda nézett farkasszemet, akik a tavalyi idényt az élvonalban töltötték, onnan kiestek, de a székelyföldiek oda igyekeznek vissza.

A találkozó eleje nem a védekezésről szólt, potyogtak a gólok, olyannyira, hogy a 8. percben 4–7-nél időt is kért a házigazdák edzője, Sipos Lóránt. A listavezető gyorsan összekapta magát, rendezte sorait, a 11. percben pedig már ki is egyenlített (7–7).

Fotó: László Ildikó

Innen kezdve felváltva estek a találatok, jobbára a vendégeknél volt az előny, a hazaiak rendre egyenlítettek, aztán a 21. percben sikerült a fordítás (14–13).

Itt még a szerencse is az udvarhelyiekkel volt, ellenfelük kétszer is a kapufára dobta az üres kapura tartó, egészpályás próbálkozását.

A játékrész utolsó részében pontosabb volt a VSK Udvarhely, 21–18-as vezetéssel mehettek vissza az öltözőbe.

A második felvonás elején egy kettős kiállítást kapott a nagyváradi együttes, a négy perc alatt rápakolt előnyére a házigazda, 29–21-re módosította az állást.

Ez egyben eldöntötte a meccs további kimenetét, a 43. percben tíz volt közte (32–22).

A vendégek nem adták fel, megpróbálták a visszakapaszkodást, hat gólra megközelítették a székelyföldieket (33–27), de a végjátékban ezt ismét eltüntette a kékmezes gárda.

Nyert, így továbbra is veretlenül a tabella élén áll a VSK Székelyudvarhely. Még matematikailag nem húzta be az A osztály play-offjának első két helyét – azaz, az egyenes feljutást a Bölények Ligájába –, de szinte már elképzelhetetlen, hogy beérje a harmadik pozícióban lévő együttes őket, miután tetemes az előnyük.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 10. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagyváradi VSK 44–35 (21–18).
A hazaiak gólszerzői: Feliciano Couveiro 10, Katona Tamás 8, Balsa Stevovic és Putnoky Szabolcs 6-6, Csibi Hunor és Mohamed Fedila 3-3, Tornai Balázs, Szász Előd és Menyhárt Barna 2-2, Paul Oargă és Mátyás Demeter 1-1.