Hirdetés

Tálas Huba: számomra a kézilabdában van Székelyudvarhely és a többi klub

Tálas Huba szülővárosában, Marosludason is elbúcsúzott
Fotó: Horváth Bálint Ottó

Méltó módon búcsúztatták el szülővárosában, Marosludason a nemrég visszavonult kézilabdázót. Tálas Huba legutóbbi klubja, a VSK Székelyudvarhely és egykori csapattársai társaságában végleg pontot tett nagyszerű pályafutására.

2025. május 23., 21:57

Zsúfolásig megtelt a város kis tornaterme pénteken délután, nagyjából kétszáz helyi sportkedvelő volt kíváncsi Tálas Huba búcsúmérkőzésére. Ezen legutóbbi klubja, a VSK Székelyudvarhely és az egykori csapattársaiból összeállított All Stars csapat találkozott,

amelyben olyan nevek voltak, mint Mihai Popescu, Szász András vagy Andrei Mihalcea.

Hirdetés

A tapasztalt, 38 éves beállós karrierjében Székelyudvarhely volt a legmeghatározóbb helyszín. Tálas Huba még ifjúsági játékosként került Székelyudvarhelyre, az SZKC 2018-as megszűnéséig – egy évet leszámítva – mindvégig ott játszott. Néhány szezon után a nemrég lezárult idényben visszatért, a VSK-hoz igazolt, hogy ott fejezze be a pályafutását.

A kisváros sporttermének nevét viselő,háromszoros vb-bronzérmes atléta, Kovács Ella  is gratulált a pályafutásához •  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

A kisváros sporttermének nevét viselő,háromszoros vb-bronzérmes atléta, Kovács Ella is gratulált a pályafutásához
Fotó: Horváth Bálint Ottó

Tálas Huba az udvarhelyi csapatnál igencsak elismert játékosnak számított, a csapatkapitányi karszalagot is viselte. Az együttes szurkolói is nagyon megkedvelték, a Székely Medvék is részt vettek a marosludasi búcsúmérkőzésén.

Ráadásul „felfegyverkezve”, dobokkal érkeztek, végig drukkoltak, igazi meccshangulatot varázsolva, és a találkozó folyamán többször hosszasan skandálták a nevét.

Az ünnepség Tálas Huba pályafutásának rövid bemutatásával kezdődött, majd a köszöntőbeszédek után következett maga a mérkőzés, amely kétszer húsz percet tartott. Ahogyan ilyenkor lenni szokott, az ünnepelt mind a két csapatban játszott egy félidőt, a párharc pedig döntetlennel zárult.

Döntetlennel zárult a búcsúmérkőzés •  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

Döntetlennel zárult a búcsúmérkőzés
Fotó: Horváth Bálint Ottó

A közös csapatfotók után a barátok és ismerősök mellett minden érdeklődő képet készíthetett a visszavonuló kézilabdázóval, aki ezt követően szívélyesen nyilatkozott a Székely Sportnak.

„Az egyik szemem sír a másik kacag. Fájdalmas, hogy most abbahagyom 25 év után. Nem könnyű, de eljött az idő. Örvendek annak, hogy ilyen szép éveket tudtam tölteni a pályán. Szerintem szép eredményeket értem el a csapataimmal a karrierem alatt. Örülök, hogy nem voltak nagy sérüléseim, és szép sok élményem volt.

A játékostársaimmal olyan kapcsolat alakult ki közöttünk, mintha testvérek lennénk, hosszú éveket játszottunk együtt. Nagyon jó érzés volt újra velük lenni és játszani egy utolsó meccset”

– fogalmazott Tálas Huba.

Kiemelte, hogy maradt benne hiányérzet, mert a pályafutása során háromszor volt ezüstérmes a hazai felnőtt bajnokságban, amit szeretett volna legalább egyszer megnyerni, valamint kijutni egy világversenyre a román válogatottal, ami sajnos nem jött össze, és a Bajnokok Ligájában sem volt lehetősége játszani.

•  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

Fotó: Horváth Bálint Ottó

Tálas Huba több hazai klub színeiben is játszott, közülük azonban Székelyudvarhely különös helyet foglal el a szívében. Mint mondta, számára a kézilabdában van Székelyudvarhely, és a többi klub, mivel ott nevelkedett, és azért is döntött úgy, hogy a VSK-nál fejezi be a pályafutását.

„Mindig szeretettel járok vissza Székelyudvarhelyre, nézek le a sportcsarnokba. Úgy megyek Udvarhelyre, mint haza”

– jelentette ki.

A jövőbeli terveiről megjegyezte, egyelőre azt szeretné, hogy az első fél évben minél több időt töltsön a családjával, de a későbbiekben mindenképpen a kézilabda mellett marad. „Úgy gondolom, ennyi jár nekem, hogy egy kicsit megpihenjek. Utána vissza fogok térni ehhez a sportághoz, amit nagyon szeretek, már nem a pályára, hanem a szélére” – jegyezte meg.

Csoportkép a VSK Székelyudvarhellyel és a Székely Medvékkel •  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

Csoportkép a VSK Székelyudvarhellyel és a Székely Medvékkel
Fotó: Horváth Bálint Ottó

Szász András: sokat vesztett a romániai kézilabdázás

A vargyasi születésű Szász András korábban a Székelyudvarhelyi KC-nél csapattársa, később a bajnokságban ellenfele is volt Tálas Hubának. Elmondása szerint nem csak egy csapattársat, hanem barátot ismert meg benne. „Egy csodálatos ember, akire mindig lehet számítani, támogatott és segített. Mindig tiszteltem őt. Ugye a pályán nincsen barát. Megküzdöttünk, de utána mindig kezet fogtunk, és ez kellemes érzés volt.

Nagyon jó a kapcsolat közöttünk, tartottuk a barátságot, mindig is beszéltünk, miután elhagytuk Udvarhelyt”

– nyilatkozta Szász András a Székely Sportnak.

Csoportkép az All Stars csapattal •  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

Csoportkép az All Stars csapattal
Fotó: Horváth Bálint Ottó

Meglátása szerint nemcsak a székelyföldi, hanem a romániai kézilabdázás is sokat vesztett egy válogatott játékos visszavonulásával, mivel nagyon sokat tett a hazai kézilabdáért, és főleg Székelyudvarhelyért.

Szász András az utóbbi szezonban a Konstancai CSM-nél játszott, de az anyagi gondok miatt távozni kényszerül. „Örülök, hogy jól vagyok és a sérülésmentesen le tudtam hozni ezt a szezont, hiszen nagyon nehéz volt. Nem lesz nagy költségvetése a klubnak, sajnos mindenki, az egész csapat el fog menni onnan. Mindenkinek meg van már az új klubja, nekem is, Romániában maradok, úgyhogy megyünk előre” – árulta el a Székely Sportnak.

•  Fotó: Horváth Bálint Ottó Galéria

Fotó: Horváth Bálint Ottó

Férfi kézilabda, Tálas Huba búcsúmérkőzése, Marosludas:

All Stars–VSK Székelyudvarhely 30–30 (13–13).
All Stars: Mihai Popescu, George Șelaru, Andrei Mihalcea, Thalmaier Roland, Csog Vencel, Tálas Huba, Komporály Attila, Szász András, Radu Lazăr, Marius Szőke, Cristian Ghită, Gabriel Dumitru.
VSK Székelyudvarhely: Tornai Balázs, Szász Előd, Varó Lajos, Pavel Loic, Alin Rosu, Tálas Huba, Mihai Dobra, Menyhárt Barna, Bogdan Paunescu, Alexander Milicevic, Csibi Hunor, Ivan Eres, Putnoky Szabolcs, Buzogány Barna.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy vérből valók vagyunk: Diószegi László frappáns üzenete a fanyalgóknak a gól nélküli döntetlen után (videóval)

Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Székelyhon

Hátulról, teljes sebességgel – nyilvánosságra hozták a halálos biciklisgázolást rögzítő videót

Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.

`
Krónika

Erdély ma új autópálya-szakasszal gazdagodik

Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.

Krónika

A nyugdíjkorhatár nő, de a várható élettartam nem követi, legalábbis Romániában

Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti

Élvonalbeli kéziellenfelekkel tesztelt a Marosvásárhelyi VSK

Három mérkőzést játszott a hétvégén a Marosvásárhelyi VSK női kézilabdacsapata a Târgu Jiuban rendezett Mircea Peșek Emléktornán. Az élvonal újonca két vereség mellett egy győzelmet jegyzett.

Labda helyett ecset: szuperhősökkel népesítette be egykori iskolája falát a bajnok kézilabdázó

Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.

Nem kell senkinek állnia, idegenbeli meccsekkel indítja a kézibajnokságot a Marosvásárhelyi VSK

Az újonc fővárosi együttes is az élvonalbeli indulás mellett döntött, így a női kézilabda Virágok Ligája teljes mezőnnyel rajtol el. A soron következő, 2026–2027-es szezont a Marosvásárhelyi VSK két idegenbeli meccsel kezdi.

Új arcok, átalakult szakmai stáb a VSK Székelyudvarhely kézicsapatánál

Megkezdte a felkészülést a férfi kézilabda A osztály új idényére a VSK Székelyudvarhely. A nyári átigazolási időszakban megerősített kerettel vág neki a szezonnak a csapat, amely ezúttal az élmezőnyben szeretne végezni.

Új televíziós partnert keres a kéziszövetség, más adóra kerülnek a válogatott és a bajnokság meccsei

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.

A címvédő ellen kezdik a felkészülési találkozók sorát a Marosvásárhelyi VSK kézilabdázói

Megkezdi a felkészülési mérkőzések sorozatát a női kézilabda Virágok Ligája új szezonjára hangoló Marosvásárhelyi VSK, az újonc együttes hétvégén a bajnoki címvédő Besztercei Gloria otthonában játszik, majd további idegenbeli találkozók várnak rá.

A Segesvári VSK után még egy klub visszalépett az élvonalbeli szerepléstől

Hiába harcolta ki a pályán a feljutást a másodosztályból, nem vállalja a szereplést a román férfi kézilabda élvonalban. A szakszövetség újból elvégezte a bajnokság sorsolását.

Új szerzemények, hazatérő játékos a VSK Székelyudvarhely kézicsapatánál

Távozókat és új igazolásokat jelentett be a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabdacsapata. Nem maradt a gólkirály, az újonnan érkezők közül többen élvonalbeli tapasztalattal rendelkeznek.

Négy évtized a kézilabda szolgálatában – Szerző Árpád edzői pályafutásának öröksége

Több mint négy évtizedet felölelő pályafutást követően nyugdíjba vonult a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub éremkovácsa, a klubhoz 1986-ban csatlakozott Szerző Árpád.

Akárcsak a focibajnokságban, visszahozzák a kézilabdázóknál a rájátszást

Az első vezetőtanácsi ülésén több fontos reformot is elfogadott a Román Kézilabda-szövetség. A 2027–2028-as idénytől új lebonyolítási rendszert kap az élvonal, bevezetik az ifjúsági bajnokságot és jön az orvosi joker.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!