
Csipes Tamara – akárcsak három éve, Tokióban – ezüstérmet nyert a női kajakosok 500 méteres versenyében. A döntő másik magyar résztvevője, Gazsó Alida Dóra hatodik lett.
A fináléban ott volt az esélyesek között a címvédő és világbajnok új-zélandi Lisa Carrington, aki a nyolcadik olimpiai aranyáért szállt versenybe, amit végül kiváló versenyzéssel be is lapátolt. A harmadik helyre Jörgensen futott be. A két magyar előzőleg négyesben harmadik, párosban második volt.
Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren. Felfokozott várakozás előzte meg a királyszámot. A tokiói játékok első és második helyezettje, Kopasz és Varga egymás mellett ment az 5-ös és a 4-es pályán. A táv nagy részében Kopasz állt úgy, hogy jó hajrával akár ismét győzhet, de a legjobban a 2014-ben világbajnok, Rio de Janeiróban ezüstérmes cseh Josef Dostal osztotta be az erejét. Az elején nagy tempót diktáló vb-címvédő, Tokióban harmadik portugál Fernando Pimenta visszaesett. Varga viszont a táv háromnegyed részében a negyedik-ötödik helyen haladt, de hosszú hajrát nyitott, elment Kopasz mellett is és csak kis különbséggel maradt el a cseh győztestől.
Így ismét másodikként végzett, akárcsak három éve. Kopasz Bálint nem tudott újítani a végén, harmadikként ért célba.
Harmadszor fordul elő a mostani olimpián, hogy két magyar dobogósa van egy számnak. Előzőleg ezt nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid, illetve női kajakban a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra és a Pupp Noémi, Fojt Sára páros hozta össze.
Varga és Kopasz a magyar küldöttség 17. és 18. érmét szerezte a párizsi olimpián.
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 15.26)
| Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
| 1. | Egyesült Államok | 40 | 44 | 42 | 126 |
| 2. | Kína | 40 | 27 | 24 | 91 |
| 3. | Japán | 20 | 12 | 13 | 45 |
| 4. | Ausztrália | 18 | 19 | 16 | 53 |
| 5. | Franciaország | 16 | 26 | 22 | 64 |
| 6. | Hollandia | 15 | 7 | 12 | 34 |
| 7. | Nagy-Britannia | 14 | 22 | 29 | 65 |
| 8. | Dél-Korea | 13 | 9 | 10 | 32 |
| 9. | Olaszország | 12 | 13 | 15 | 40 |
| 10. | Németország | 10 | 7 | 3 | 20 |
| 11. | Új-Zéland | 10 | 7 | 3 | 20 |
| 12. | Kanada | 9 | 7 | 11 | 27 |
| 13. | Üzbegisztán | 8 | 2 | 3 | 13 |
| 14. | Magyarország | 6 | 7 | 6 | 19 |
| 15. | Spanyolország | 5 | 4 | 9 | 18 |
| ...23. | Románia | 3 | 4 | 2 | 9 |
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!