Olimpia

Szombaton is két ezüst-, egy bronzérem a termés a kajak-kenusoktól

Zátyi Tibor 2024. augusztus 10., 15:09 utolsó módosítás: 2024. augusztus 11., 20:01

Péntekhez hasonlóan szombaton is három érmet szereztek a magyar kajak-kenusok a párizsi olimpián, Csipes Tamara második lett, akárcsak a férfiaknál Varga Ádám, míg a címvédőként indult Kopasz Bálint harmadik helyen ért célba.

Csipes Tamara három éremmel utazik haza Fotó: MTI/Kovács Tamás

Csipes Tamara – akárcsak három éve, Tokióban – ezüstérmet nyert a női kajakosok 500 méteres versenyében. A döntő másik magyar résztvevője, Gazsó Alida Dóra hatodik lett.

A fináléban ott volt az esélyesek között a címvédő és világbajnok új-zélandi Lisa Carrington, aki a nyolcadik olimpiai aranyáért szállt versenybe, amit végül kiváló versenyzéssel be is lapátolt. A harmadik helyre Jörgensen futott be. A két magyar előzőleg négyesben harmadik, párosban második volt.

Varga ezüst-, Kopasz bronzérmes

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren. Felfokozott várakozás előzte meg a királyszámot. A tokiói játékok első és második helyezettje, Kopasz és Varga egymás mellett ment az 5-ös és a 4-es pályán. A táv nagy részében Kopasz állt úgy, hogy jó hajrával akár ismét győzhet, de a legjobban a 2014-ben világbajnok, Rio de Janeiróban ezüstérmes cseh Josef Dostal osztotta be az erejét. Az elején nagy tempót diktáló vb-címvédő, Tokióban harmadik portugál Fernando Pimenta visszaesett. Varga viszont a táv háromnegyed részében a negyedik-ötödik helyen haladt, de hosszú hajrát nyitott, elment Kopasz mellett is és csak kis különbséggel maradt el a cseh győztestől.

Így ismét másodikként végzett, akárcsak három éve. Kopasz Bálint nem tudott újítani a végén, harmadikként ért célba.

Varga Ádám •  Fotó: MTI/Kovács Tamás
Varga Ádám Fotó: MTI/Kovács Tamás

Harmadszor fordul elő a mostani olimpián, hogy két magyar dobogósa van egy számnak. Előzőleg ezt nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid, illetve női kajakban a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra és a Pupp Noémi, Fojt Sára páros hozta össze.

Varga és Kopasz a magyar küldöttség 17. és 18. érmét szerezte a párizsi olimpián.