Olimpia

Popovici bronzérmes, Németh lemaradt a dobogóról

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 01., 00:00 utolsó módosítás: 2024. augusztus 01., 09:06

David Popovici bronzérmet nyert, míg Németh Nándor a negyedik helyen ért célba a 100 méteres gyorsúszás döntőjében a párizsi olimpián.

David Popovici újabb érmet nyert Fotó: Cristian Nistor/Agerpres

Magyar és román úszó is érdekelt volt a királykategóriának számító 100 m gyors szerda késő esti fináléjában. Féltávnál mindketten a nyolcas mezőny második felében helyezkedtek el, de a második ötvenen nagyot küzdöttek.

A hatalmas csata végén David Popovici célba ért a harmadik helyen, ezzel a 200 gyorosn szerzett olimpiai bajnoki címe után újabb érmet nyert, ez a román küldöttség második medálja Párizsban.

Németh Nándor viszont hajszállal, mindössze egy századdal lemaradva a dobogós helyekről a negyedikként végzett.

Az aranyérmet a kínai Pan Zhanle szerezte meg, aki 46.40 másodperces idejével megdöntötte a világcsúcsot, megelőzve az ausztrál Kyle Chalmerst.