
A kapuban Vogel Soma és Bányai Márk, klasszikus centerként Hárai Balázs, a balkezesek oldalán Vámos Márton és Zalánki Gergő, kapásoldalon Varga Dénes, Vigvári Vince és Manhercz Krisztián, védőként és bevethető centerként Angyal Dániel, Jansik Szilárd és Molnár Erik, valamint szintén több poszton használható all-rounderként Nagy Ádám és Fekete Gergő alkotja majd a csapatot - olvasható a magyar szövetség (MVLSZ) hírében. A névsort pénteken hagyta jóvá az elnökség.
„Vannak előnyei és hátrányai is, hogy ilyen korán meg kell adni a névsort – mondta Varga Zsolt szövetségi kapitány.
Varga Zsolt jelezte, tartalékként a kerettel edz továbbra is Kovács Péter és Vigvári Vendel, valamint Szakonyi Dániel, sérülés esetén ugyanis július 26-ig engedélyezett a csere.
„Volt egy alapvető elképzelésem a csapatról, ugyanakkor akadtak kérdések bizonyos posztokon, amelyek megválaszolásával egészen az utolsó pillanatig vártam, csütörtök estére viszont pontot tettünk mindenre. Nyilván sokkal nehezebb volt most, mint eddig bármikor, hiszen mindenhová tizenöt embert lehetett nevezni, az olimpián viszont tizenhárom a limit" – nyilatkozott a szövetségi kapitány.
Hozzátette, az elmúlt évek világversenyein kialakult játékrendszerhez igazodik a keret, döntésében pedig a korábbi eseményeken mutatott teljesítmény is számított valamelyest, de természetesen a legfrissebb benyomások is sokat jelentettek.
A csapatban egyetlenként olimpiai bajnok Varga Dénes párizsi szereplésével beállítja Gyarmati Dezső (1948-1964) és Benedek Tibor (1992-2008) magyar csúcsát, mivel ez lesz az ötödik olimpiája. Hárai Balázs negyedszer készülhet, Vámos Márton, Zalánki Gergő és Manhercz Krisztián harmadszor vehet részt ötkarikás játékokon. Ugyanakkor öt olimpiai újonc is van a keretben: Molnár Erik, Nagy Ádám, Fekete Gergő, Vigvári Vince és Bányai Márk.
A csapat jövő csütörtöktől szombatig a Domino Trans Kupán szerepel a Margitszigeten, ahol a francia, az olasz és a japán válogatottal mérkőzik, aztán az olaszokkal készül Szicílián és a spanyolokkal Barcelonában, majd július 25-én indul Párizsba. Az olimpián a válogatott július 28-án vívja első csoportmérkőzését a házigazda franciák ellen, majd a spanyolok, a japánok, az ausztrálok és a szerbek következnek.
A női válogatott névsorát a magyar idő szerint szombat hajnali, Egyesült Államokkal vívott mérkőzést követően véglegesíti Mihók Attila és Cseh Sándor.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházában a Csíkszentsimon és az Agyagfalva is győzelemmel kezdett, míg az alsóházban gólrekord született, a Balánbánya–Maroshévíz mérkőzés 18–0-val zárult.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!