
A Magyar Atlétikai-szövetség (MASZ) szombati tájékoztatása szerint ezúttal is sokoldalú csapat léphet majd pályára, mivel dobó, ugró, sprint, gátfutó, gyalogló, hosszútávfutó és többpróbázó versenyszámban is lesz érdekelt.
„Párizs fontos állomás, de nem cél, hanem eszköz” – emelte ki Gyulai Miklós, a MASZ elnöke. „Változatlanul a 2026-os birminghami Európa-bajnokság és a 2028-as Los Angeles-i olimpia a fő célunk, mindent ennek szemüvegén keresztül nézünk.
A mostani csapatból Oláh Barbara, Krizsán Xénia és Venyercsán Bence Rióban és Tokióban is ott volt az indulók között, míg Madarász Viktória és Helebrandt Máté karrierje negyedik olimpiáján szerepelhet.
Második ötkarikás versenyére készülhet Kozák Luca, Halász Bence, Gyurátz Réka, Récsei Rita és Wagner-Gyürkés Viktória. Újonc lesz Bánhidi-Farkas Petra, Kerekes Gréta, Klekner Hanga, Molnár Attila, Nemes Rita, Rába Dániel, Takács Boglárka, Spiller Tiziana, Tóth Norbert és Varga Donát.
A legutóbbi, tokiói játékokon 19 magyar atléta vett részt.
Az atlétikai versenyekre augusztus 1. és 11. között kerül sor Párizsban.
Olimpiai kvótát szerzett magyar atléták:
Férfiak:
Molnár Attila (400 méter)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Rába Dániel (kalapácsvetés)
Varga Donát (kalapácsvetés)
Helebrandt Máté (20 km gyaloglás)
Nők:
Takács Boglárka (100 és 200 méter)
Kozák Luca (100 m gát)
Kerekes Gréta (100 m gát)
Bánhidi-Farkas Petra (távolugrás)
Klekner Hanga (rúdugrás)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Récsei Rita (20 km gyaloglás)
Madarász Viktória (20 km gyaloglás)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Nemes Rita (hétpróba)
Wagner-Gyürkés Viktória (5000 m)
Maratoni gyalogló vegyes váltó:
Oláh Barbara, Venyercsán Bence, Spiller Tiziana (tartalék), Tóth Norbert (tartalék)

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!