Olimpia

Nagyon jött a legvégén, úszó szállította a magyarok első aranyérmét Párizsban

Józsa Csongor 2024. augusztus 01., 21:55 utolsó módosítás: 2024. augusztus 01., 22:09

Úgy jutott a döntőbe, hogy szórakozott a mezőnnyel, aztán a legjobb nyolc között is brillírozott a 21 éves magyar sportoló a 200 méteres hátúszás számában. Kós Hubert legyőzhetetlen volt.

Érett úszással lett olimpiai bajnok Kós Hubert Fotó: MTI/Kovács Tamás

Előzetesen a magyar küldöttség egyik éremesélyes versenyzőjeként az úszó Kós Hubert csütörtökön este 200 méter hátúszás döntőjében volt érdekelt a párizsi olimpián.

Kós a 200 hát világbajnoki címvédőjeként utazott el a francia fővárosba, és bár 100 háton vasárnap nem sikerült bejutnia a fináléba, a 21 éves magyar 200 háton erődemonstrációt tartott, a legjobb idővel jutott be a legjobb nyolc közé, ahol egyértelműen a dobogó volt a célja.

Kós Hubert nagyot hajrázott •  Fotó: MTI/Kovács Tamás
Kós Hubert nagyot hajrázott Fotó: MTI/Kovács Tamás

A 21 éves magyar úszó az olimpiai döntőben az első ötven után nem volt az első háromban, a táv felénél harmadikként fordult, szépen zárkózott, az utolsó ötvenet pedig úgy indította, hogy második volt. Türelmes volt, rutinos úszással húsz méterrel a vége előtt vette át a vezetést a görög ellenfelével szemben, elsőként érintette meg a medencefalát.

Ez az első aranyérme a magyar küldöttségnek Párizsban.