
A női asztaliteniszezők világranglistáján Szőcs Bernadette a legjobb európai sportolóként a tizedik helyet foglalja el. A párizsi olimpia női egyéni versenyszámában viszont az előkelő ötödik pozícióból várja a küzdelmeket.
A marosvásárhelyi születésű kiválóság egyértelmű célja, hogy érmet szerezzen, ezzel valóra válna a régóta dédelgetett álma.
A Bukaresti Steauánál leigazolt sportolónak azonban nagyon kemény feladata lesz, hiszen ahhoz, hogy dobogós helyen végezzen, akár két jobban rangsorolt, kínai, japán, vagy koreai vetélytársát is le kellene győznie. Egyébként az ázsiai versenyzők által uralt mezőnyben az első tíz kiemelt között Szőcs mellett még csak a Puerto Ricó-i Adriana Diaz található.
Szőcs Bernadette az egyéni mellett a női csapatversenyben Elizabeta Samara, Adina Diaconu és Andreea Dragoman összetételben, valamint vegyespárosban Ovidiu Ionescuval is képviseli Romániát a francia fővárosban.
Ebben a két kategóriában szintén reménykedhet az éremszerzésben, ugyanis csapatban a negyedik, vegyesben pedig a hetedik kiemeltek lesznek.
Az eddig két olimpián indult Szőcs Bernadette a legjobb eredményeit a három évvel ezelőtt rendezett tokiói játékokon érte el, ahol a női csapatversenyben Elizabeta Samara és Daniela Dodean trióval az ötödik helyen végeztek, akárcsak a vegyespárosban Ovidiu Ionescu oldalán.
Az asztalitenisz versenyek július 27-én, szombaton kezdődnek Párizsban és augusztus 10-éig tartanak, a két héten keresztül egy, vagy több versenyszámban minden nap játszanak mérkőzéseket.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!