Olimpia

Milák Kristóf és Csipes Tamara viszi a magyar zászlót az olimpia záróünnepségén

MTI , Székely Sport 2024. augusztus 11., 13:22 utolsó módosítás: 2024. augusztus 11., 22:08

A magyar küldöttség két legeredményesebb sportolója, Milák Kristóf és Csipes Tamara viszi a magyar zászlót a párizsi olimpia vasárnap esti záróünnepségén.

Milák Kristóf egy aranyérmet és egy ezüstöt nyert pillangóúszásban Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Magyar Olimpiai Bizottság közösségi oldala felidézte, hogy a két versenyző összesen öt érmet szerzett a francia fővárosban, így ők számítanak a magyar küldöttség legeredményesebb sportolóinak.

Milák Kristóf a 100 méteres pillangóúszásban olimpiai bajnoki címet nyert, 200-on második helyezett volt, Csipes Tamara pedig 500 méteren kajak egyesben és Gazsó Alida Dórával kettesben ezüstérmet szerzett, négyesben pedig Pupp Noémivel, Fojt Sárával és Gazsó Alidával a harmadik helyen zárt.

A román delegáció zászlóvívője Mihaela Cambei lesz, aki ezüstérmet nyert a női súlyemelők 49 kilogrammos súlycsoportjában.

A párizsi olimpia záróünnepsége vasárnap 22 órától kezdődik a Stade de France Stadionban.