HIRDETÉS

Már a legjobb nyolc között összecsapnak az amerikaiakkal a magyar női vízilabdázók

A rendes játékidőben kellett volna nyerni ahhoz, hogy megelőzzék az ausztrálokat
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Csoportja harmadik helyén végzett a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián, miután büntetők után alulmaradt Ausztráliával szemben. A magyarok a negyeddöntőben a címvédő Egyesült Államok csapatával küzdenek meg.

A magyar együttes a csoportkör vasárnap délutáni utolsó mérkőzésének eredményétől függetlenül már továbbjutott, azonban a párharcnak mégis volt tétje, hiszen győzelem esetén megelőzhették volna vetélytársukat a rangsorban.

HIRDETÉS

Az első találatot a magyarok dobták, az ellenfél nem sokkal később kiegyenlített, az első negyedben több találat már nem esett. Hasonlóan kiélezett volt a küzdelem a második nyolc percben, amikor már az ausztrálok kerültek előnybe, de a magyar csapat válaszolni tudott a góljaikra, így a szünetben 3–3-as döntetlen volt az állás.

A folytatásban viszont a vetélytárs két góllal, 6–4-re elhúzott, ebből a magyar lányok egyet lefaragtak és kétszer is támadhattak az egyenlítését, de ez nem sikerült. Az utolsó játékrész elején viszont Keszthelyi Rita találatával ez már rögtön összejött.

Ezután viszont az ausztrál gárda újra kétgólos előnyt alakított ki, de innen is fel tudott állni Mihók Attila és Cseh Sándor együttese, amely Leimeter Dóra góljával kiegyenlített és kiharcolta a büntetőket.

Az ötmétereseknél viszont az ausztrál játékosok pontosabbak voltak, mind az öt dobásukat értékesítették, míg a magyaroknál Faragó Kamilla hibázott.

A magyar válogatott csak egy pontot szerzett, ezzel a csoport harmadik helyén végzett Ausztrália és Hollandia mögött, így a keddi negyeddöntőben a címvédő világbajnok amerikaiakkal találkozik.

A két rivális legutóbb az év elején a világbajnoki döntőben csapott össze egymással, akkor az Egyesült Államok csapata 8–7-re győzött.

Olimpia, Párizs 2024, női vízilabda, csoportkör:

Ausztrália–Magyarország 14–12 (1–1, 2–2, 3–2, 3–4, 5–3) – ötméteresekkel.
Gólszerzők: Williams 4, Andrews 2, Arancini, Gofers, Armit 1-1, illetve Keszthelyi 3, Szilágyi 2, Garda, Vályi, Rybanska, Leimeter 1-1.
Magyarország: Magyari Alda – Vályi Vanda, Garda Krisztina, Horváth Brigitta, Keszthelyi Rita, Faragó Kamilla, Parkes Rebecca. Cserék: Szilágyi Dorottya, Gurisatti Gréta, Mahieu Geraldine, Leimeter Dóra, Rybanska Natasa.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A testkamera felvételei okozták Kovács István vesztét a klubvébén

Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.

A Csalhó alatt győzött a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.

Székelyhon

Téli tájat hagyott maga után a jégverés a szomszédos megyében

Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.

`
Krónika

Megfordult a trend: hosszú idő óta több romániai távozott Németországból, mint ahány odament

Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.

Krónika

Kiskorúak elektromos rollerrel elszenvedett balesetéért a szülők ellen indítanak bűnvádi eljárást, figyelmeztet a rendőrség

Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.

Főtér

Ismét embert ölt a medve! Nem! Egy kretén miatt legyilkoltak egy háromgyermekes macianyut!

Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.

Ez is érdekelheti

Magyarország tizenöt, Románia két éremmel zárta a paralimpiát

Véget ért vasárnap a párizsi paralimpia, amelyen a magyar sportolók összesen tizenöt, a románok két érmet szereztek.

Aranyérmes a román cselgáncsozó a párizsi paralimpián

Alexandru Bologa paralimpiai bajnoki címet szerzett a cselgáncsozók J1-es kategóriájának 73 kg-os súlycsoportjában. A tehetséges vak sportoló két bronzérem után felért a csúcsra a francia fővárosban zajló játékokon.

Nem áll rajthoz az utolsó versenyén, visszavonul Novák Károly Eduárd

Három próbán indult el Párizsban, az utolsó megmérettetésen a visszalépés mellett döntött Románia egyetlen paralimpiai bajnoka.

Hősök vagy hétköznapi emberek? – a paralimpia margójára

A parasportolók ugyanúgy megérdemelnék az odafigyelést, mint ép társaik, de lehet, hogy valamivel többet is. Legtöbbjük teljes életet él, de néhány fontos szükséglettel kiegészítve. Személyes paralimpiai történetek.

Novák nem tudott csodát tenni az egyéni időfutamban

Elrajtoltak az országúti kerékpárversenyek a párizsi paralimpián, a férfi C4-es kategóriájú egyéni időfutamban a csíkszeredai Novák Károly Eduárd is rajthoz állt.

Még egy hetedik hely Novák Edének Párizsban

Pénteken közel volt a döntőhöz, szombaton lecsúszott az érmes futamokról a csíkszeredai paralimpikon.

A második paralimpiáján fújja a sípot a székelyudvarhelyi játékvezető

A székelyföldi sportoló mellett egy játékvezető is elutazott Párizsba, ahol a napokban kezdődött a paralimpia. A vakfoci mérkőzéseit irányítja.

Két tizeddel maradt le a döntőről Novák Ede a paralimpián

Nagyon erős mezőnyben tisztesen helyt állt a csíkszeredai Novák Károly Eduárd, a paralimpia férfi C4-5-ös kategóriájú pályakerékpárosok 1000 méteres versenyében nagyon közel volt, hogy döntőbe jusson.

Éremesélyes romániai sportolók, kezdődik a paralimpia Párizsban

23 sportágban 184 ország 4400 sportolója indul a szerdán rajtoló párizsi paralimpiai játékokon, amely szeptember 8-áig tart majd. Köztük van az a mindössze hat romániai sportoló, akik megszerezték az indulási jogot.

Az én hőseim...

Újságíróként harmadik olimpiámnál tartok, ezen kívül még két paralimpiáról tudósíthattam. Minden alkalommal megtaláltam az én hőseimet – figyelem, szubjektív lista következik!

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!