A sportolók tűkön ülnek, egyesek a közösségi médiában nemtetszésüknek adnak hangot, a szervezők előbb kedd estére, majd szerda hajnali 4(!) órára ígértek tájékoztatást.
Ha én most triatlonos lennék… biztosan nem beszélnék szépen. Négy (három) év munkája lehet oda, mert a szervezők nem gondoskodtak egy B tervről.
Azaz, gondoskodtak, de a legegyszerűbb módját választották: legfennebb duatlon lesz belőle… De a duatlon nem olimpiai sportág! Akkor milyen bajnokot fognak avatni, ha egyáltalán lesz verseny? Félhivatalosat?
Vagy nem is tudom, hogy kell kifejezni… kettő és feles atlon?
Hiába fürdött meg közel két héttel ezelőtt Párizs polgármestere, Anne Hidalgo a Szajnában, annak vize továbbra is pocsék minőségű. Hiába csatlakozott hozzá az olimpiai szervezőbizottság elnöke és több helyi sportszervezet úszói is, a víz csak nem akar tisztulni.
Amúgy Párizsba visszatért a kánikula, a Szajna vize alacsony, nehezen, de állítólag tisztul, csak az a fránya E. coli baktérium ne lenne olyan magas arányban benne.
Vihart ígértek az éjjelre, ha az is átvonul, akkor „adieu” triatlon!
És ugyebár még hátra vannak a hosszútávúszók…
Mire ezek a sorok megjelennek, már valamilyen döntésnek születnie kellett, nem lennék a triatlonosok helyében, habár ők még a rossz minőségű vízben is úsznának, csak legyen meg a triatlon…
Nesze neked, olimpia…
A szerző a Marosvásárhelyi Rádió sportszerkesztője.
Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.
A címvédő Konstancai Farult fogadta hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában. Bár Szeitl Szilvia tanítványai végig dominálták a mérkőzést, a helyzetkihasználás nem működött, így maradt a gól nélküli döntetlen.
Az adóhatóság nevében küldött újabb hamis e-mailekre figyelmeztetett hétfői közleményében az Országos Adóhatóság (ANAF).
„Eltekintve attól, amiről mások döntöttek helyettünk, eltekintve a ránk zúduló szerencsétlenségektől, be kell vallanunk, hogy néha magunknak is ártottunk” – jelentette ki Ilie Bolojan.
Az aradi Szabadság-szobor egyik alakjának kezéből hiányzik a tőr pengéje. Megpróbáljuk beazonosítani a vandalizmus időpontját, választ keresünk arra, hogy mikor állítják helyre az alkotást, és számba vesszük, hány ízben volt támadás célpontja a szobor.
A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!