
Szombaton délután Magyarország–Ausztrália párharcot rendeztek a Aquatics Centre vízi központban, a meccset megelőzően mindkét gárda két győzelemmel és egy vereséggel szerepelt a B csoportban a párizsi ötkarikás játékokon. Az első negyedben egyik támadósor sem teljesített jól, az első tíz perc végén 2–2-re álltak a felek.
A második felvonásban magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat és egygólos előnnyel vonult pihenőre (5–4). A harmadik negyedben kiegyenlített párharcot vívott a két gárda, így a döntés az utolsó tíz percre maradt.
Magyarországnak a legvégén semmi sem jött össze, többször is a kapufát találta el, emberelőnyben sem tudott gólt szerezni, mindössze egyszer zörrent az ausztrál háló, míg a magyaroké háromszor is.
Ausztrália 9–8-ra nyert, ezzel a sikerrel előrelépett a második helyre, megelőzve éppen Varga Zsolt szövetségi kapitány legénységét.
A magyaroknak mindössze egy csoportmeccsük maradt hátra, augusztus 5-én a szerbek ellen szerepelnek, ahol kötelező a győzelem, ha ott akarnak lenni a legjobb nyolc között.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!