
A szabadfogású birkózók női versenyének 62 kg-os kategóriájában a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta egy nappal korábban vereséget szenvedett.
Miután az őt legyőző japán Motoki Sakura bejutott a döntőbe Párizsban, így a székelyföldi kapott még egy esélyt, a vigaszágon a bronzéremért harcolhatott szombaton délben.
A kanadai Ana Gonzalez állt vele szemben, az első két pont az övé volt még a pihenő előtt. Kriszta próbált akciót indítani, de jól védekezett ellenfele, az idő pedig neki dolgozott. Miután nem tudott fogást találni, így maradt a 2–0 a hat perc végig, ami azt jelenti, hogy a háromszéki birkózó búcsúzott a további küzdelmektől.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!