Olimpia

Hatalmasat hajrázva olimpiai bajnok David Popovici

Horváth Bálint Ottó 2024. július 29., 22:06 utolsó módosítás: 2024. július 29., 22:20

Pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el David Popovici, a román úszófenomén megnyerte a 200 méteres gyorsúszás döntőjét, ezzel olimpiai bajnoki címet szerzett Párizsban.

David Popovici ledolgozta a hátrányát és megnyerte a döntőt Fotó: Cristian Nistor/COSR/Team Romania

A kétszeres világbajnok és négyszeres Európa-bajnok David Popovici nagy favoritnak számított kedvenc próbájában, és a legjobb idővel kvalifikálta magát a hétfő esti döntőbe.

Az alig 19 éves Popovici ezúttal nem kezdett annyira erősen, mint az elődöntőben, az első 50 méteren másodikként, féltávnál pedig harmadikként fordult. A finálé utolsó szakaszához érve még második volt, de

aztán hatalmasat hajrázva 1:44.72 perces idővel elsőként csapott be a célba és szerezte meg az olimpiai bajnoki címet.

Alig két századdal előzte meg az ezüstérmes brit Matthew Richards-t, míg a harmadik helyen az amerikai Luke Hobson végzett.

David Popovici a román küldöttség első érmét, rögtön aranyat szerezte a párizsi ötkarikás játékokon.