
Nagy botrány övezi Imane Helif nevét az elmúlt napokban, miután az olasz Angela Carini mindössze 46 másodpercet bírt ki ellene a ringben, majd feladta a meccset. Állítása szerint sosem kapott még ilyen erős ütéseket. Az algériai Helif korábban volt már eltiltva a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség által, miután kiderült, hogy biológiailag férfi, azonban az Olimpiai Bizottság engedélyezte az indulását.
Hámori Luca kiválóan menetelt a nők 66 kilogrammos súlycsoportjában a párizsi olimpián, a legjobb négy közé jutáshoz pedig le kellett volna győznie az algériait, azonban ez nem sikerült.
Mindenképp a magyar bokszolót dicséri, hogy három menetet is kibírt a ringben, sőt, több ütést is bevitt, de egyhangú pontozással Imane Helif győzött és éremért meccselhet.
„Különösebb taktika nem volt megbeszélve, azt mondta az edzőm, hogy adjam önmagam és csináljak úgy, mint máskor. Nem akartam szabálytalankodni, nem akartam tiszteletlen lenni az ellenfelemmel szemben. Úgy gondolom ez sikerült, próbáltam a legjobb tudásom szerint teljesíteni. Nehéz meccs volt, de örülök, hogy idáig eljutottam, sok sikert gratulálok a továbbiakban az ellenfelemnek és a többi továbbjutónak” – nyilatkozta a mérkőzés után Hámori Luca az M4 Sportnak.
Luca így is szerzett pontokat és ötödik helyezettként utazhat haza a francia fővárosból.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Sokan örülnek, mások viszont nem lelkesednek azért, hogy Marosvásárhelyre látogat Krasznahorkai László Nobel-díjas író, aki az EMKE Maros megyei szervezete és a Látó folyóirat szerkesztősége meghívására tart író-olvasó találkozót.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!