
Szerdán délután a kezdésre megint megtelt a Grand Palais, és mivel az egyik páston a franciák vívtak, nagy hangzavarban zajlottak a mérkőzések, többször jelezték a vívók, hogy nem hallják, amit a mérkőzésvezető mond.
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád hármas magabiztos játékkal 45–38-ra verte a Luigi Samele, Luca Curatoli, Michele Gallo olasz triót. A magyaroknál Szilágyi Áron szemmel láthatóan sérülten játszott, de még így is sikerült szenzációs teljesítménnyel előrukkolnia. Mindezek ellenére ott van az elődöntőben a magyar hármas, ahol ugyanez a trió fog szerepelni – erősítették meg az M4 Sportnak az olaszok elleni győzelem után.
Irán az Amerikai Egyesült Államok ellen győzött 45–44-re, a magyarok elleni elődöntőt szerdán délután 16.50-től rendezik.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!