Olimpia

Elképesztően küzdött, a legvégén maradt le az aranyéremről a román súlyemelő

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 07., 23:10 utolsó módosítás: 2024. augusztus 07., 23:41

Szenzációs versenyzéssel szerzett érmet Mihaela Cambei a női súlyemelők 49 kg-os kategóriájában a párizsi olimpián. Sokáig az első helyen állt összetettben, ám az utolsó próbálkozásnál megelőzte őt a címvédő, így meg kellett elégedjen az ezüsttel.

Mihaela Cambei olimpiai ezüstérmes Fotó: COSR/TEAM ROMANIA/Cristian Nistor

A 12 sportolót felvonultató szerda késő esti döntőben Mihaela Cambei a két stílusban, szakításban és lökésben egyszer sem rontott, mind a hat alkalommal kivitelezte a gyakorlatot.

Az első stílusban, szakításban előbb 89, majd 91, végül 93 kg-ot emelt fel, így az első helyről várta a folytatást.

Következett a lökés, ahol első próbálkozásánál a 106 kg-ot is sikerrel vette, aztán a 110 és a 112 kg sem fogott ki rajta, utóbbi a legjobb egyéni teljesítményének számít.

Összesítésben 205 kg volt Cambei eredménye, és továbbra is élen állt, de a címvédő kínai Hou Zhihui a legutolsó sorozatban 117 kg-ot emelt fel, ezzel pedig megelőzte a második helyre szorult román sportolót, és olimpiai rekorddal végül megnyerte az aranyérmet.

Mihaela Cambei a román küldöttség negyedik ezüstérmét, összességében a nyolcadik dobogós helyezését szerezte Párizsban.