Olimpia

Édesanyja jelentette be az olimpiai dobogóról lemaradt tornász lánya visszavonulását

Zátyi Tibor 2024. augusztus 05., 23:05 utolsó módosítás: 2024. augusztus 07., 07:22

Az olimpia női talajtornájának hétfői döntője óvásoktól volt hangos: Ana Bărbosu bronzérmet szerzett, ám óvás miatt egy amerikai megelőzte, míg Sabrina Voinea óvását elutasították, így felháborodott édesanyja bejelentette a sportoló visszavonulását.

Sabrina Voinea eleinte bronzérmet szerzett, ám óvás miatt egy amerikai megelőzte Fotó: COSR/Cristian Nistor

A délutáni szerenkénti döntőkben két román lány volt érdekelt. Talajon Ana Maria Bărbosu először bronzérmes helyen végzett, ám az amerikaiak óvtak, ami után Jordan Chiles eredményét megemelték, a román lány így lecsúszott a 4. helyre. Az ötödik pozícióban végzett Sabrina Voinea esetében a román csapat tett le óvást, mivel túl alacsonynak találták a bírák által meghatározott nehézségi pontszámot, ennek viszont nem adtak helyet.

A döntőt követően a korábbi tornász Camelia Voinea több fotót is közzétett lánya bemutatójáról, amikkel azt bizonyítja, hogy Sabrina egyetlen ugrásnál sem lépte le a szőnyeg megrajzolt vonalait – ami miatt lepontozhatták.

Sabrina egyetlen akrobatikus elemnél sem lépett le a szőnyegről. Érmet érdemelt volna! Mi itt most megszakítottunk minden kapcsolatot a tornával, mivel a jogainkért senki sem küzd! Szeretünk mindenkit, akik támogatottak minket. Eddig bírtuk!”

– írta a Facebookon a sportoló édesanyja.

Sabrina a döntőt követően elmondta, hogy habár a gerendán gyengén teljesített, kétszer is leesett, talajon nagyon összeszedetten versenyzett. „Az akrobatikus és a művészi elemek is jól sikerültek.

Ez volt a legjobb teljesítményem talajon, jobb, mint a tavalyi Európa-bajnokságon és a világbajnokságon. De nem tudom, hogy mi történt pontosan. Igazságtalannak érzem a döntést, mert tudom, hogy sokkal magasabb pontszámot érdemeltem volna”

– nyilatkozta sírva Sabrina Voinea.

Ana Maria Bărbosu végül a negyedik helyen zárt •  Fotó: COSR/Cristian Nistor
Ana Maria Bărbosu végül a negyedik helyen zárt Fotó: COSR/Cristian Nistor

Mindkét román sportoló végül 13.700 ponttal zárt, Bărbosu lett a negyedik, mivel magasabb jegyet kapott nehézségi mutatójára, Voinea pedig az ötödik helyen végzett. A bronzérmet az amerikai Jordan Chiles kapta végül, aki az óvás után 13.766 ponttal zárt, a második helyen honfitársa, Simone Biles végzett (14.133), az olimpiai bajnok a brazil Rebeca Andrade (14.166) lett.