Olimpia

Aranyéremmel zárta az olimpiát a magyar küldöttség

MTI 2024. augusztus 11., 14:15 utolsó módosítás: 2024. augusztus 12., 12:21

Gulyás Michelle aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a negyedik helyen végzett vasárnap kora délután a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

A csütörtöki körvívásban Gulyás 24 ellenfelét győzte le és 11-től kapott ki, ezzel a második helyen végzett. Szombaton az elődöntőből kiharcolta a 18-as fináléba jutást.

A Versailles-i kastély parkjában vasárnap hibátlanul lovagolt, bónuszvívásban nem szerzett pontot, a mobilmedencében rendezett 200 méteres úszásban 2:12.44 perccel a negyedik időt érte el.

A négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak másodikként vágott neki, de gyorsan az élre állt, és végéig kontrollálva a kombinált számban fölényesen győzött.

•  Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

A döntő másik magyar résztvevője, Guzi Blanka a 13. helyről felzárkózva a negyedik helyre lépett előre.

Gulyás Michelle, aki a tokiói játékokon 12. volt, a magyar küldöttség 19. érmét, közte a hatodik aranyat szerezte Párizsban, egyben a magyar öttusasport tizedik olimpiai diadalát aratta.