Olimpia

A világbajnok kiejtésével döntős a fiatal magyar tekvondós

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 09., 17:59 utolsó módosítás: 2024. augusztus 09., 18:03

Márton Viviana a párharc legvégén fordítva győzött a világbajnok és első helyen kiemelt, belga Sarah Chaari ellen, így bejutott a döntőbe a női tekvandózok 67 kg-osok súlycsoportjában a párizsi olimpián.

Márton Viviana aranyéremért küzd Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

A pénteki versenynapon a mindössze 18 éves magyar sportoló mindegyik mérkőzésén kiélezett küzdelem alakult ki. A nyolcaddöntőben az amerikai Kristina Teachout, a negyeddöntőben az elefántcsontparti Ruth Gbagbi ellen nyert, így bekerült a legjobb négy közé.

Az elődöntőben az első helyen kiemelt, 2022-ben világbajnok belga Sarah Chaarival csapott össze, és két szoros menetben, a második végén az utolsó másodpercben fordítva győzött. Márton Viviana a pénteken 22 óra 19 perckor kezdődő fináléban szerb vagy kínai ellenféllel küzd az aranyéremért.