
Kós Hubert a 200 hát világbajnoki címvédőjeként utazott el a francia fővárosba, a 21 éves magyar úszó szerda este már a legjobb idővel biztosította a helyét a legjobb nyolc között, ahol egyértelműen a dobogó a célja.
A marseille-i yachtkikötőben csütörtökön elkezdődnek a vitorlásversenyek, magyar szempontból pedig az ILCA 6 és az ILCA 7 hajóosztály futamai lesznek érdekesek.
A három forduló után ötvenszázalékos mérleggel, egy-egy győzelemmel, vereséggel és döntetlennel álló női kézilabda-válogatott az eddig várakozás alatt teljesítő spanyolokkal csap össze a csoportkörben.
Mind a magyar, mind a román férfi vízilabdacsapat medencébe ugrik.
A román küldöttség evezősei megkezdhetik az éremszerzést, négy fináléban is érdekelteltek. A tornászok pedig az egyéni összetett versenyben szereplenek.
A magyar és romániai sportolók csütörtöki programja az olimpián
Atlétika
8.30 férfi 20 km-es gyaloglás, Venyercsán Bence, Hellebrandt Máté
10.20 női 20 km-es gyaloglás, Madarász Viktória, Récsei Rita
Cselgáncs
11.00 férfi 100 kg, Vég Zsombor.
Evezés
11.00 féri egypár, elődöntő: Mihai Chiruţă,
11:20 férfi nyolcas, reményfutam, Románia,
12.18 női kétpár, döntő: Ancuţa Bodnar, Simona Radiş,
12.30 férfi kétpár, döntő: Andrei Cornea, Marian Enache,
12.50 női négyes, döntő: Adriana Adam, Maria Lehaci, Magdalena Rusu, Amalia Bereş,
13.10 féri négyes, döntő: Ştefan Berariu, Sergiu Bejan, Andrei Mândrilă, Ciprian Tudosă.
Kézilabda
15.00 női csoportmérkőzés, 4. forduló, B csoport: Spanyolország–Magyarország.
Ökölvívás
17.18 női 66 kg, nyolcaddöntő, Hámori Luca–Marissa Williamson (ausztrál)
18.38 férfi 63,5, negyeddöntő, Kovács Richárd–Sofiane Oumiha (francia)
Sportlövészet
13.00 női puska, összetett, alapverseny, Mészáros Eszter.
Torna
19.15 női egyéni összetett: Czifra Bettina Lili, Ana Maria Bărbosu, Amalia Ghigoarţă.
Úszás
12.00 előfutamok, női 200 m hát: Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter, férfi 50 m gyors: Szabó Szebasztián, férfi 200 m vegyes: Zombori Gábor, női 4x200 m gyorsváltó: Magyarország.
21.30 elődöntők, döntők, férfi 200 m hát: Kós Hubert, női 200 m hát: Molnár Dóra?, Szabó-Feltóthy Eszter?, férfi 200 m vegyes: Zombori Gábor?, férfi 50 m gyors: Szabó Szebasztián?, női 4X200 m gyorsváltó: Magyarország?.
Vitorlázás
12.00 ILCA 6: Érdi Mária, Ebru Bolat, ILCA 7: Vadnai Jonatán – futamok.
Vízilabda
20.30 férfi csoportmérkőzés, 3. forduló, B csoport: Románia–Horvátország,
22.05 férfi csoportmérkőzés, 3. forduló, B csoport: Magyarország–Japán.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!