Olimpia

A hosszabbításban kapott öt gólt már nem tudta ledolgozni a magyar női kéziválogatott

Józsa Csongor 2024. augusztus 06., 20:28

A rendes játékidőben megvolt az esélye, hogy kiharcolja az elődöntőbe való belépést a magyar női kézilabda-válogatottnak. A svédek a ráadást jobban bírták.

A rendes játékidőben nem, a hosszabbításban dőlt el a továbbjutó sorsa Fotó: MTI/Illyés Tibor

Kedden késő délután a párizsi nyári olimpiai játékok női kézilabda tornája a kieséses szakaszhoz érkezett. A magyar nemzeti együttes a sikeresen megvívott csoportmérkőzések után a negyeddöntőben Svédországgal csapott össze.

Az első negyedórában fej-fej mellett haladt a két együttes, a skandinávoknál volt az előny, rendre egyenlítettek Kuczoráék. 6–6 után – hiába közben egy időkérés is – zsinórban hármat lőttek, sikerült elhúzniuk a svédeknek. Ezt pedig tartani tudták az első játékrész végkátékáig.

Ott loholt a sarkukban, a pihenőig egyre faragta hátrányát Vlagyimir Golovin csapata.

A második felvonás elején, a 35. percben kiegyenlített, majd egy pillanatra rá a vezetést is megszerezhette volna a pirosmezes gárda, kimaradt a ziccer. Ez még akkor nem jött össze, egy jó védekezést követően a 39. percben, 20–19-nél igen.

Teljesen kiegyensúlyozott volt a játék, hol az egyik, hol a másik vezetett eggyel. Többször is döntetlen állást mutatott az eredményjelző, egyszerűen egyik gárda sem tudta lerázni a másikat.

Az utolsó percben 28–28-nál a magyarok időkérést követően Vámos belőtte, 15 másodperc volt hátra, így a svédek is kikérték az utolsó idejüket. Elég volt az egyenlítéshez, következett a ráadás.

A kétszer ötperces hosszabbításban a skandinávok voltak pontosabbak, az első felvonást 2–0-ra hozták. A másodikat újabb három találattal indították, ezzel pedig megalapozták sikerüket.

A magyar női kézilabda-válogatott nagyot harcolt, a ráadásban viszont lelépte ellenlábasa, így számukra véget ért az olimpia, összesítésben a hatodik helyen zártak.