Olimpia

A hátrányt eltűntették, az utolsó pillanatban lőtték a győztes gólt

Józsa Csongor 2024. július 28., 11:43

Öt góllal vezetett a brazil válogatott a magyar női kézilabda-válogatott ellen az olimpia csoportküzdelmének második fordulójának találkozóján. A slusszpoén a végén jött.

Elképesztő csatában lett meg a magyar diadal Fotó: MTI/Kovács Tamás

Vasárnap reggel a párizsi nyári olimpia női kézilabda tornájának második fordulójának meccsén a magyar nemzeti együttes a brazilokkal csapott össze. Fontos párharc volt ez a B-csoportban, miután előbbi a nyitófordulóban kikapott a házigazdáktól, utóbbi pedig megverte a spanyolokat.

Valósággal egymásnak rontott a két együttes, nagy iramban kézilabdáztak, ebben pedig sok volt a hiba, mindkét kapus több védést bemutatott. Először a Golovin Vlagyimir által irányított gárdának sikerült kettővel elhúznia, de egy brazil időkérést követően zsinórban háromszor találtak be, innen pedig átvették a kezdeményezést.

Megállt a magyar gólgyártás, 13–9-re módosította az állást a dél-amerikai csapat, a szünetre 15–12-es állásnál mehettek vissza az öltözőbe az együttesek.

A pihenőt követően kapkodó volt Klujberték játéka, egymás után hagyták ki a lehetőségeket, az egyetlen pozitív ebben, hogy ezzel nem élt az ellenlábas. Azért mindent ők nem puskáztak el, a magyarok tíz perc alatt csak egy gólt lőttek, a 40. percben 18–13 lett az eredmény.

Valamelyest rendezte sorait a játékrész második felére Golovin, a csereemberek elkezdték a felzárkózást, egyre feljöttek (20–19), egy kihagyott brazil hetes után az 56. percben Debreczeni-Klivinyi 23-nál kiegyenlítettek.

A végjátékban kétszer is támadhatott a magyar együttes a vezetésért, hogy aztán az utolsó percben Böde-Bíró védése után időkérés jött, Simon pedig ezután belőtte. Erre már nem maradt válasz.

Saját magát is le kellett győznie a magyar válogatottnak, gödörből kellett felállnia, karaktert mutatva nagy győzelmet aratott.

Legközelebb kedden lép pályára a piros-fehér-zöld gárda, 17 órától Angola ellen.