Négy Sepsi OSK-játékos a forduló csapatában a kiütéses győzelmet követően

Sebestyén Ervin 2024. március 05., 12:27 utolsó módosítás: 2024. március 05., 12:29

Rendkívül magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott saját közönsége előtt a Sepsi OSK az FC Voluntari ellen a labdarúgó Szuperligában. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a 29. forduló ideális csapatát, négyen kerültek be a háromszéki gárdából.

Az FC Voluntari elleni mérkőzés két hőse, mindketten ott vannak a forduló csapatában Fotó: Pinti Attila

Kötelező volt a győzelem a Sepsi OSK számára, amennyiben életben akarta tartani az utolsó játéknapra a felsőházról dédelgetett álmait, ennek megfelelően pedig hétfőn 4–0-ra kiütötte az FC Voluntari együttesét. Többen is kiemelkedő teljesítménnyel járultak hozzá a sikerhez, ennek köszönhetően a forduló csapatába is bekerültek.

Helyet kapott a legjobbak között Bogdan Oteliţă, a háromszékiek fiatal labdarúgója, aki idén már a 19. bajnokiján lépett gyepre, remek védőmunkája mellett kiosztotta első gólpasszát, ő készítette elő a harmadik találatot. Ott van a játéknap ideális csapatában Florin Ştefan is, aki visszatérését kötően most játszott a legkiemelkedőbben, a teljes balszélet uralni tudta.

A 27 éves bekk végigjátszotta a találkozót, négy felszabadítás, két blokkolt lövés, egy gólpassz és négy labdaszerzés fűződik a nevéhez, ráadásul mindhárom párharcot megnyerte a földön az ellenfelével szemben.

Kiválóan teljesített Cosmin Matei, aki oroszlánrészt vállalt a Sepsi OSK sikerében.

A kilencedik percben kiharcolt egy büntetőt, amiből vezetést szerzett a háromszéki gárda, majd a második játékrészben ő maga is betalált. A 32 éves játékost megválasztották az összecsapás legjobbjának is.

Cosmin Matei előbb büntetőt harcolt ki, majd ő maga is betalált Fotó: Pinti Attila

Nem meglepő módon a forduló csapatában szerepel Marius Ştefănescu is, ő szerezte az OSK első és negyedik gólját, ráadásul mindvégig veszélyes volt az FC Voluntari kapujára nézve.

A sepsiszentgyörgyi gárdának egyetlen mérkőzése maradt hátra az alapszakaszban, pénteken délután a Petrolul otthonába látogat. Nem elég viszont, hogy győzzön, más meccseken is kedvező eredménynek kell születnie ahhoz, hogy a legjobb hatban végezzen Bernd Storck együttese.