Kivégezte a Farult a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. május 03., 22:11 utolsó módosítás: 2024. május 03., 23:54

Elképesztő teljesítménnyel rukkolt elő a Konstancai Farul otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely az ellenfél hibáit kegyetlenül kihasználva, eredményes támadójátékának és Pavol Safranko mesterhármasának köszönhetően 4–1-re kiütötte házigazdáját.

Safranko félóra alatt mesterhármast szerzett Fotó: Pinti Attila

Szenzációsan kezdődött a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában rendezett péntek esti mérkőzés a vendégek számára, a középpályán labdát veszítettek a hazaiak, Ștefănescu egyből kiugratta Safrankót, a szlovák támadó pedig higgadtan lőtt a hálóba.

Hamar egyenlíthetett volna a Farul, de Munteanu és Grigorjan is kihagyták a helyzeteiket. Jóval pontosabbak voltak a befejezésnél a sepsiszentgyörgyiek, és a 23. percben egy védelmi hibát követően ismét Safranko talált be, aki ezzel duplázott.

Ezután abszolút tehetetlenek voltak támadásban a tengerpartiak, és tíz perccel később

tökéletesen végig vitt akció után Safranko közeli góljával elérte a mesterhármast, ami először sikerült neki eddigi pályafutása során.

A szünet előtt rövid ideig félbeszakadt a mérkőzés, mivel a konstancai ultrák a hangosbemondó figyelmeztetése ellenére magyarellenes rigmusokat skandáltak, és csak a Farul játékosainak kérésére hagyták abba ezeket.

A második játékrész elején próbált hamar visszajönni a meccsbe a házigazda, amely hiába uralta a játékot, a Sepsi védelme stabil lábakon állt. Megvoltak ugyan a lehetőségeik, de ezeket nem tudták értékesíteni, Munteanu a kapufát találta el, Sîrbu lövésénél Niczuly mentett.

A túloldalon a Sepsi sem volt tétlen, szinte azonnal Ștefănescut a felső kapufa akadályozta meg a gólszerzésben, majd ugyanő és Varga Kevin is közel volt a gólhoz.

Aztán a 69. percben végleg eldöntötték a három pont sorsát a sepsiszentgyörgyiek,

miután a hazaiak ismét hatalmasat bakiztak védelemben Ștefănescu passzolt Matei elé, akinek formalitás volt a kapuba juttatni a labdát.

Ezután a szépítésért támadott a Farul, Munteanu ziccerénél Niczuly nagyot védett, majd az utolsó percben ez mégis összejött, szabadrúgás után a Sepsi kapusa nem tudta megfogni a labdát, erre lecsapott Mihai Popescu és megszerezte a becsületgólt.

A végén két újoncot is avatott Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője, a fiatal Batzula Hunor és Kocsis Norbert bemutatkoztak az élvonalban a háromszékiek színeiben.

Győzelmének köszönhetően a Sepsi OSK elhagyta a felsőház utolsó helyét, jelenleg két ponttal előzi meg a Bukaresti Rapidot, amellyel jövő pénteken hazai pályán találkozik.

Videó: Prima Sport