Hirdetés

Pont nélkül maradt utolsó kiszállásán a Marosvásárhelyi SE

Alulmaradtak a vásárhelyiek. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

Komolyabb tét nélküli mérkőzésen a Marosvásárhelyi SE 3–2-re kikapott a Kudzsiri Metalurguistul vendégeként, így vereséggel tudta le az utolsó kiszállását a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában.

A bajnokság alsóházának utolsó előtti fordulójában lejátszott pénteki meccsen az első félidő közepén a Fehér megyeiek találtak be először, azonban alig egy percre rá a vásárhelyiek máris kiegyenlítettek Gliga révén.

Aztán a második játékrész elején emberhátrányba került a vendégcsapat, Giosu kapott piros lapot, ráadásul ennél a helyzetnél Kudzsir büntetőhöz jutott, amiből visszavette a vezetést.

Negyedórával később növelte előnyét a hazai együttes, amely ezzel eldöntötte az összecsapást, mert bár a végéhez közeledve Gliga duplázott, de a Marosvásárhelyi SE nem tudta elkerülni a vereséget.

Hirdetés

A marosvásárhelyi együttes hazai pályán zárja a bajnokságot, a jövő hétvégi utolsó fordulóban megyei rangadót játszik a Szászrégeni Avântul ellen, amely

értékes győzelmet szerzett a pénteki játéknapon, otthon hátrányból fordítva 3–1-re felülmúlta az első helyen álló Gyulafehérvári Unireát.

Mindegyik találat az utolsó félórában esett, a vendégek tizenegyesből lőtt vezető góljára hamar válaszoltak a Maros megyeiek, akik aztán szintén büntetőből átvették a vezetést, majd a hosszabbításban a harmadik találatukkal bebiztosították a győzelmet, amellyel nagy lépést tettek a bennmaradás felé.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 9. forduló:

Kudzsiri Metalurgistul–Marosvásárhelyi SE 3–2 (1–1).

Gólszerzők: Bura (23.), Păcurar (57., büntetőből), Cocan (72.), illetve Gliga (24., 82.).

Szászrégeni Avântul–Gyulafehérvári Unirea Alba 3–1 (0–0).

Gólszerzők: Ghiță (65.), Pop (79., büntetőből, 90+4.), illetve Giurgiu (63., büntetőből).

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 9. forduló

3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alsóházi rájátszás

Gyulafehérvári Unirea:
Marosvásárhelyi SE:
Kudzsiri Metalurgistul:
Szászrégeni Avântul:
Alsógáldi Industria:
Kolozsvári Viitorul:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Felforgathatja a Novák-rendelet a romániai csapatsportokat

A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.

Székelyhon

Gépjárműadó: mennyit fizetünk jövőtől?

Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?

`
Krónika

Elfogtak három román állampolgárt, akik egy magyarországi autópálya-pihenőben fosztogattak

Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.

Krónika

A titkosszolgálatokat is bevetik, hogy „megmentsék” a Napolactot a magyar beruházótól?

Aggodalmak hullámát váltotta ki a román állam berkeiben, hogy a magyar Bonafarm csoporthoz kerülhet a Napolact márka a FrieslandCampina Romániától – írja a gazdasági szektorban dolgozó kormányzati forrásokra hivatkozva az Adevărul.ro.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Kétarcú meccsen mentett pontot Suceaván az SZFC

Gyenge első félidő után erős hajrával a Székelyudvarhelyi FC pontot mentett szombaton délután a táblázaton második Cetatea Suceava otthonában a labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában.

Gödörben a Gyergyói VSK: súlyos vereség hazai pályán

Zsinórban harmadik bajnoki mérkőzését veszítette el a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapata a 3. Ligában, ezúttal hazai pályán maradt alul a Bucovina Rădăuți együttese ellen.

Fordulatos csatában nyert a Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE

Maximális pontszámot szereztek a háromszéki csapatok a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában: a Sepsi OSK II. gólgazdag meccsen gyűrte le az Unirea Branişteát, míg a Kézdivásárhelyi SE a CSM Râmnicu Sărat otthonából tért haza győztesen.

Egy pontot itthon tartott a KSE, a Sepsi OSK II. üres kézzel tér haza az éllovastól

Döntetlennel folytatta szereplését a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban a KSE, a 13. játéknapon egy pontot tartott otthon Blejoi ellenében. Idegenben nem termett babér a Sepsi OSK II-nek, az éllovas Sporting Liești-el szemben kapitulált.

Jobban kezdett, mégis pont nélkül maradt a VSK Gyergyó

Korán vezetéshez jutott szombaton délután a Gyergyószentmiklósi VSK Miroslaván, ám végül pont nélkül zárta a labdarúgó 3. Liga 13. fordulóját.

Gólképtelen volt, egy pont jutott az SZFC-nek

Küzdelmes mérkőzésen játszott gól nélküli döntetlent a Székelyudvarhelyi FC a CSM Vaslui-jal a labdarúgó 3. Liga pénteki játéknapján. Mindkét csapat stabilan védekezett, a kapusok pedig tökéletesen végezték munkájukat.

Egy élvonalbeli tartalékcsapat a Sepsi OSK II. előtt, de az FCSB-t megelőzik

Egészen jó az eddigi szezonja a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fiókcsapatának a labdarúgó 3. Ligában. Bár nincs egy csoportban vele, de a képzeletbeli rangsorban megelőzi az FCSB hasonló gárdáját.

Túl nagy falat volt a listavezető a Gyergyószentmiklósi VSK-nak

A Gyergyószentmiklósi VSK hazai pályán sem tudta megállítani az élen álló Șoimii Gura Humorului csapatát. A vendégek magabiztos játékkal győztek.

Nem ment idegenben a háromszékieknek: fejet hajtott KSE és a Sepsi OSK II. is

Balul kezdődött a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság visszavágó-sorozata a háromszéki együttesek számára, a 12. játéknapon a KSE és a Sepsi OSK II. egyaránt idegenben maradt alul, a Victoria Traian, illetve a CSO Plopeni vendégeként.

Megszórta a sereghajtót a Székelyudvarhelyi FC

Zsinórban harmadik győzelmét aratta a labdarúgó 3. Ligában a Székelyudvarhelyi FC, az alapszakasz visszavágóinak első fordulójában, pénteken délután a sereghajtó Bákói FC II. otthonában hozta a kötelezőt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!