Két Sepsi-játékost kiállítottak, az utolsó percben kapott ki az OSK

Sebestyén Ervin 2024. április 28., 23:14 utolsó módosítás: 2024. április 28., 23:22

Több mint egy félidőt játszott kettős emberhátrányban a vasárnap esti mérkőzésen a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR otthonában, de még így is nagyon közel járt a pontszerzéshez, egy utolsó percben kapott góllal maradt alul a kincses városban.

Hatalmasat küzdött a Sepsi OSK, de végül pont nélkül tér haza. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Rosszul indult a bajnoki találkozó a háromszékiek számára a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában, a kincses városiak már a hatodik percben megszerezték a vezetést: Deac tökéletesen adta be egy szöglet után a labdát, Muhar fejese pedig rendkívül pontos volt (1–0).

Nem sokkal később egy kontrát követően Peter Michael duplázhatta volna meg a bordók előnyét, azonban még a kaput sem találta el ziccerben. A gól után területet hagyott a hazai klub a vendégeknek, akik egyre bátrabban jöttek fel.

Az első játékrész derekához közelítve Marius Ștefănescu esett el a tizenhatoson belül, azonban a játékvezető először nem látott szabálytalanságot, aztán a videóbíró segítségével tizenegyest ítélt a piros-fehérek javára. Isnik Alimi higgadtan értékesítette a büntetőt, ezzel 1–1-re módosítva az állást.

Nem sokáig örülhetett Bernd Storck együttese, az egyenlítés után azonnal jött a hideg zuhany: Darius Oroian begyűjtötte a második sárgáját, Marcel Bîrsan pedig kiállította. Emberelőnyben átvette az irányítást a Kolozsvári CFR, záporoztak a helyzetek, a 36. percben Muhar járt közel a duplázáshoz, azonban Niczuly védeni tudott.

Az első félidő hosszabbításában Peter Michael mehetett volna egy az egyben a kapussal szemben,

Florin Ștefan szabálytalankodott utolsó emberként, ezzel megakadályozva egy egyértelmű gólhelyzetet, a játékvezető pedig neki is felmutatta a pirosat.

A kettős emberhátrány ellenére szünetben egyetlen helyen sem változtatott Bernd Storck vezetőedző, a hazaiak folyamatosan rohamozták a Sepsi OSK kapuját, viszont igazán nagy gólszerzési lehetőséget nem sokat sikerült kialakítaniuk. Közel egy órányi játék után Otele találta el a kapufát, akárcsak a hajrában Bîrligea. Avounou ziccerénél Niczuly védett bravúrral, ahogyan többször is a meccs folyamán.

Hatalmas nyomás alatt focizott a piros-fehér együttes, egy pillanatig sem sikerült felszabadítaniuk. A kincses városiak egyszerűen nem találták az ellenszert a vendégek acélos védelmére és már úgy tűnt, hogy még így sem tudják begyötörni a második góljukat.

A 96. percben azonban egy kavarodás után Muhar előtt maradt a labda, amit higgadtan passzolt be az üres kapuba, a horvát duplájával a CFR 2–1-re győzni tudott.

A Sepsi OSK így marad az utolsó helyen a felsőházban, hét mérkőzés után a harmadik vereségét szenvedte el. A kincses városiak a három pontnak köszönhetően a második pozíciót foglalják el.