Sokat vesztett erejéből, mégis elkerülné az utolsó helyet a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. május 03., 12:45 utolsó módosítás: 2024. május 03., 12:57

Miután búcsút intett az idei európai kupaszereplésnek, a szezon végén számos játékosát elveszítő Sepsi OSK-nak az maradt a célja, hogy elkerülje az utolsó helyet a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Pozitívan kell hozzáálljanak a hátralévő mérkőzéseknek a Sepsi OSK játékosai Fotó: Pinti Attila

A 8. forduló pénteki nyitómérkőzésén a Konstancai Farul otthonában lép pályára a sepsiszentgyörgyi együttes. A két csapat között hét pont a különbség a tabellán, a háromszékiek a hatodik, a tengerpartiak a negyedik helyet foglalják el. Az előző fordulóban a Kolozsvári CFR elleni idegenbeli vereséget követően a Sepsi OSK kiszállt az európai kupaszereplésért zajló versengésből, aktuális riválisa viszont még harcban van a dobogóért.

A Farul elleni mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője előszőr is gratulált a csapatnak, hogy 50 percen át nyolc mezőnyjátékossal és a kapussal volt kénytelen játszani a Kolozsvári CFR ellen.

A fiúk fantasztikus csapatmunkát végeztek, sajnos a ráadás utolsó percében kaptunk egy gólt, de megérdemeltünk volna legalább egy pontot”

– nyilatkozta a német szakember.

Hozzátette, hogy játékvezetői hibák is történtek, az első sárga lapot nem Darius Oroiannak kellett volna kapnia, így az első kiállításról szó sem lehetne, de megkérdőjelezte a játékvezető döntését Florin Ștefan piros lapjánál is.

Bernd Storck ígéri, a végsőkig küzdenek, hogy minél jobb helyen zárják a bajnokságot Fotó: Pinti Attila

A tengerparti kiszálláson keretgondokkal küzdenek, hiszen az említett eltiltott játékosok mellett a fiatal Davide Popșa vállsérülést szenvedett, míg Nicolae Păun és Bogdan Oteliță nemrég műtéten esett át.

„Sokat vesztett erejéből a csapat, de készen állunk a pénteki mérkőzésre, az edzések megfelelően zajlottak. A legutóbbi találkozókon jól játszottunk a Farul ellen, a hazai meccsen mi irányítottuk, és pontokkal szeretnénk hazatérni” – közölte Bernd Storck.

Mint kiemelte, realistának kell lenniük, hiszen már nincs esélyük elérni az európai kupaindulásért selejtezőt érő helyet, de

pozitívan kell hozzáálljanak a hátralévő mérkőzésekhez és a végsőkig küzdjenek, a céljuk ugyanis az, hogy a szezon végén elkerüljék az utolsó helyet a felsőházban.

Ebben a bajnoki idényben a Sepsi OSK nyeretlen a Farullal szemben, a playoffban a hazai összecsapáson 1–1-es döntetlen született, az alapszakaszban pedig Gheorghe Hagi csapata otthon 2–1-re, míg idegenben 1–0-ra győzött. A szezonnyitó Szuperkupa-mérkőzésen viszont a székelyföldi gárda diadalmaskodott, Ploiești-en 1–0-ra nyert.

A Farul és a Sepsi OSK találkozója pénteken 20 órától kezdődik, élőben közvetíti a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 csatornák. A játékvezető Adrian Cojocaru lesz, a munkáját Mircea Grigoriu és Florian Vişan partjelzők segítik, míg a VAR-szobában Cătălin Popa ül majd.