A háromszéki együttes 25 éves középpályása a Bukaresti Rapid otthonában 1–0-ra megnyert mérkőzésen sérült meg a Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában. Habár a klubvezetők reménykedtek abban, hogy kevésbé súlyos a sérülése,
végül a legrosszabb forgatókönyv valósult meg, Nicolae Păun keresztszalag-szakadást szenvedett, és a hét elején meg kellett műteni.
A sikeres beavatkozást követően a Sepsi OSK alapjátékosa közölte, hogy nagy fájdalmai voltak, de nem haragszik a Rapid játékosára, Hromadára, mert biztosan nem akarattal szabálytalankodott durván vele szemben. A Gsp.ro-nak nyilatkozó Păun elárulta, hogy
nagyjából hét hónapot kell kihagyjon, így legjobb esetben legkorábban csak az év végén térhet vissza a pályára.
Mellette a sepsiszentgyörgyiek fiatal jobbhátvédjét, Bogdan Otelițăt bokasérüléssel ugyancsak meg kellett műteni a héten, így már ő sem játszhat ebben a szezonban.
A bajnokság felsőházának legutóbbi, hatodik fordulójában a Sepsi OSK szerdán este hazai pályán kétszer is egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott az éllovas és leendő bajnok FCSB-vel. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a háromszékiek két játékosát, Isnik Alimit és Florin Ștefant is beválasztotta a forduló ideális csapatába: előbbi mesterien ugratta ki az első egyenlítő gólt szerző Varga Rolandot, utóbbi pedig egy kapushibát követően betalált, ezzel sikerült pontot menteni.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!