Hárman is bebiztosították a helyüket a felsőházi rájátszásban a Hargita megyei labdarúgó 4. Ligában

Dobos László 2024. április 08., 10:16 utolsó módosítás: 2024. április 08., 13:14

Végéhez közeledik a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában az alapszakasz. A felsőházi rájátszást érő négy helyből három már elkelt, a negyedik pozíció sorsa az utolsó két fordulóban dől el.

Nyert a Csíkszentsimon a hétvégi fordulóban. Biztosította helyét a legjobb négy között Fotó: Pinti Attila

Az élboly első három csapata győzni tudott a hétvégi fordulóban, a listavezető Gyergyói VSK és a harmadik helyen álló Csíkszentsimoni FC hazai pályán nyert, a második Agyagfalva pedig a Székelyudvarhelyi Roseal otthonában. A Gyergyó, a Csíkszentsimon és az Agyagfalva felsőházi helye már biztos, a negyedik hely sorsa a két székelyudvarhelyi együttes és a Balánbánya között dől majd el.

Folytatódott a Székelykeresztúr jó sorozata, ezúttal a fiatal csicsói gárdának lőttek öt gólt.

Eredmények, labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 16. forduló.

Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Olteán János (34.) és Incze Zsombor (63.). Tudósított: Szakács Attila.

Székelyudvarhelyi Roseal SK–Agyagfalvi Lendület 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Lakatos Sándor (75.), illetve Csomor Máté (14.), Hegyi Attila (35.), Vincze Róbert (43.) és Somorai Csaba (51.). Tudósított: Somolyák István.

Fotó: László Ildikó

Székelykeresztúri Egyesülés–Csicsói Ezüstfenyő 5–1 (2–1).
Gólszerzők: Szőcs László (15. és 19.), Csutak Barna (52. és 84.), Fazakas Norbert (56.), illetve Ádám Lehel (21.). Tudósított: Ráduly István.

Gyergyószentmiklósi VSK–Zetelaki Fenyő 5–1 (3–1).
Gólszerzők: Andrei Țepeș (1.), Kovács Botond (23. és 80.), Vékás Barna (40.), Czimbalmas Zalán (70.) és Denis Partene (75.). Tudósított: Péter József.

A Balánbányai Bányász–Homoródalmási Homoród (16.forduló) mérkőzést keddre, április 9-én 16 órára halasztották.