Amint arról beszámoltunk, a Zágoni Törekvés diadalával zárult a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság. A zágoniak az utolsó fordulóban happolták el a bajnoki címet a folyamatosan élen álló Baróttól, ám a hat év után újra csúcsra érő alakulat megfelelő lincenc hiányában nem indulhat a 3. Ligáért kiírt osztályozón. A megyei labdarúgás első embere, Oláh József szerint a jövőre nézve kevés az esély, hogy ez változzon, és a háromszéki csapatok megszerezzék harmadosztályú osztályozóhoz szükséges bronzminősítést.
A Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke szerint a koronavírus-világjárvány utóhatásait még ma sem heverte ki a megyei labdarúgás, hiszen az akkori kényszerleállással sok csapat felszámolódott. Mint ismeretes, a háromszéki 4. és 5. Liga 2019–2020. évi szezonja félbeszakadt a covid miatt, 2022. tavaszáig pedig teljesen szünetelt a megyei bajnokság, akkor április 3. és június 11. között egy csonka idényt lebonyolítottak ugyan, de mindössze kilenc alakulat részvételével.
A 2022–2023. évi idényben már csak a 4. Liga indult újra, mivel az ötödosztályban mindössze két csapat tudta volna vállalni a részvételt, így a megyei egyesület kénytelen volt összevonni a két bajnokságot. Az 5. Liga azóta sem éledt újra Háromszéken.
Sajnálatos az is, hogy sok községben van jó minőségű, megfelelő futballpálya, azonban nincs kihasználva” – jegyezte meg keserűen az egyesület elnöke.
Oláh József közölte, hogy annak érdekében, hogy támogassák a megyei utánpótlásnevelést, a következő idénytől eltörlik az eddig kötelező U19-es kiírást, cserébe a csapatok olyan korosztállyal nevezhetnek be a megyei bajnokságba, amilyennel rendelkeznek.
Ha most nem lépünk, tíz év múlva nem lesz focista a megyében. Vegyes csapatokkal is lehet nevezni, a kislányokat is biztatjuk, hogy húzzanak stoplist” – tette hozzá.
A megyei szövetség elnöki funkcióját 2013. augusztusa óta betöltő Oláh József a Székely Sportnak azt is elárulta, nem kíván újabb mandátumért indulni, jelenlegi megbízatása lejártával, 2026-ban leköszön futballvezetői posztjáról. A szakvezető 1982-ben lett játékvezető, 1987-től a 3., 1990-től a 2. Ligában tevékenykedett, majd 1992-től 2002-ig lengette a zászlót az élvonalban. Azóta megfigyelőként maradt a pálya szélén, 2014-től több mint 110 mérkőzésen aktivált az élvonalban.
Habár a negyedosztályú bajnokság lezárult, a háromszéki focikedvelők mégsem maradnak labdarúgás nélkül, ugyanis szerdán kezdődik a Román Kupa megyei szakasza.
Román Kupa, Kovászna megyei szakasz, az 1. forduló programja:
szerdán Bodzaforduló–Kovászna, Szentkatolna–Zágon, Csernáton–Perkő, Maksa–Barót; csütörtökön Nagyajta–Bardoc, Gelence–Papolc, Uzon–Szitabodza. A mérkőzések kezdési időpontja: 17.30.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Miért ízetlen a mangó, savanyú a narancs és apró a citrom a romániai boltokban? Miközben az európai uniós szabályok elvben valamennyi tagállamban azonosak, a polcokra kerülő gyümölcsök minősége mégis élesen eltér a keleti és a nyugati tagállamokban.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!