Az est, amikor a Szuperligába kerül, vagy a 2. Ligában marad az FK Csíkszereda

Józsa Csongor , Zátyi Tibor 2024. május 27., 17:55 utolsó módosítás: 2024. május 27., 22:01

Kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a székelyföldi együttesnek a Bukaresti Dinamóval szemben, hogy fennállása legnagyobb sikerét ünnepelhesse. Követjük az osztályozó körüli eseményeket. Élő közvetítés.

A hármas sípszót követően egyik csapat játékosai sem örülnek. Az FK labdarúgói a földre roskadnak fáradtságukban, míg a dinamósok csendben pacsiznak egymásnak. A csíkiak megtettek mindent, több lehetőségük volt a gólszerzésre, ám nem tudták legyőzni az eléggé sokat hibázó Golubovicot, aki többször bravúrral védett.

A lelátóról leesett dinamós szurkolót kivizsgálták a kórházban, nem sérült meg súlyosan.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, egyben az osztályozós párharcnak, a Dinamo marad az élvonalban, az FK a 2. Ligában.

90+2. perc: Már az FK játékosai sem hisznek a feljutásban, a támadások felépítése teljesen esetleges, pontatlanok a passzok... 0–0

90+1. perc: Mindössze három perc hosszabbítás lesz... 0–0

89. perc: A Dinamo felér az FK kapujáig, szöglet. Egyáltalán nem sietnek a vendégek, nagyon lassan végzik el a pontrúgást. 0–0

88. perc: Dinamo-csere: Politic le, Bordușanu fel. 0–0

85. perc: Negyedórát kellett várni az újabb hazai lehetőségre, hosszú előreívelés után Babatihoz kerül a labda a tizenhatosban, ám passz helyett a tőle fél méterre álló védőbe lő. 0–0

83. perc: Amzăr helyett Grigore jön be a Dinamónál. 0–0

78. perc: Kettős csere az FK-nál, Gheralia váltja Szondit, Nagyot pedig Jelena. Kisebb félreértés volt a cserénél, hiszen eleinte Makrai kellett volna lejőjjön, végül marad a támadó a pályán. 0–0

75. perc: Csere a Dinamónál, Milanov le, Costin fel. 0–0

73. perc: Babati hibázik, ellentámadásba lendül a Dinamo, Abdallah lő a tizenhatosba érve, Gyenge a helyén. 0–0

72. perc: A Dinamo nagyon fáradtnak tűnik, a második félidőben gyakorlatilag támadásban nem számított a fővárosi együttes, a védekezés minden energiájukat felemészti. 0–0

70. perc: Makrai előtt adódik egy lehetőség, de nem tudja jól megszelídíteni a labdát, ami elpattan tőle, és Golubovic kiöklözi. 0–0

A csendőrség közleménye szerint a lelátón és stadion mellett mintegy 1200 Dinamó-szurkoló van – tudtuk meg a szervezőktől.

67. perc: Az FK uralja a meccset, ám egyelőre az újabb helyzetek elmaradtak. Bani kap sárga lapot. 0–0

59. perc: Tűzíijáték a Dinamo kapujánál. Csürös 35 méterről távoli bombát ereszt el, csapódik a labda, Golubovic csak kiütni tudta, senki sem reagált a támadók közül, így szögletre mentettek a vendégek. A pontrúgást követően Nagy felé száll a labda, aki 22 méterről kapásból kapura zúdít, Golubovic ezt nagy vetődéssel tolta fölé. 0–0

55. perc: Anderson adja le a labdát a tizenhatos bal sarkánál álló Gál-Andrezlynek, a szlovák a rövid sarokra lő, meglepi Golubovicot is, ám csak oldalháló. Újabb nagy lehetőség marad ki. 0–0

52. perc: Anderson Ceara nagyon aktív a második félidőben, közel harmincról lő, Golubovic nagyot nyújtózva tolja szögletre. A pontrúgásból ezúttal sem tud veszélyes lenni az FK. 0–0

48. perc: Hatalmas FK helyzet, egy előre lőtt labdát Makrai szelídíti meg, középre adja Babatinak, aki nem tud kapura lőni pár méterről! Szöglet. 0–0

47. perc: Babati próbálja meglepni Golubovicot, de nem sikerül. 0–0

46. perc: Csere a Dinamónál, Pavicic helyett Daniel Iglesias. 0–0

46. perc: Folytatódik mérkőzés. 0–0

45+7. perc: Ennyi az első félidő, ami kiegyenlített játékot hozott, mindkét kapu előtt lehetőségekkel. Az FK betalált, ám az idő közben lesérült Jebari fantasztikus találatát lesállás előzte meg. A játékrész hajráját egyértelműen a csíki csapat uralta, de gólt nem tudott szerezni. Jön a pihenő.

45+6. perc: Gál-Andrezly két embert is kicselez a jobb oldalon, beadását nem tudja megfogni Golubovic, ám nincs ott FK-s játékos, hogy a kipattanót a hálóba lője. 0–0

45+6. perc: Apró húz el a bal szélen, beadásáról ketten is lemaradnak. Egyértelműen jobb az FK a játékrész hajrájában. 0–0

45+4. perc: Hatalmas helyzetGál-Andrezly előreívelése a félpályáról szinte tökéletes Babatinak, nyakán Amzărrel, a labdát a dinamós játékos utolsó pillanatban szögletre menti a kapujából kijövő Golubovic mellett. Ennek ellenére kirúgás. 0–0

45+1. perc: Hat perc hosszabbítás lesz. Pavicic lőhet a tizenhatos vonaláról, mellé. 0–0

„A piros kutyák emlékeztetnek arra, hogy minden, amit körülötted látsz, román föld.” Fotó: Székely Sport

44. perc: A partvonalon kívül Politic is orvosi ellátásban részesül, ő is biceg. 0–0

43. perc: Pintér Bence váltja a megsérült Verest. 0–0

40. perc: Egyelőre a szerencse elkerüli az FK Csíkszeredát, Veres sérül meg, ő sem tudja folytatni, alig tud lépni, a jobb bokájával van probléma... 0–0

38. perc: Anderson távolról lő, egyenesen Golubovic ölébe. 0–0

35. perc: Politicnek van egy lövése, ami elhal a csíki védelemben. 0–0

33. perc: Nagy szólója, megbolondítja a Dinamo védelmét, de nincs helyzet. 0–0

30. perc: Francisco Anderson váltja Jebarit. 0–0

29. perc: Sárga lap Pavicicnek, miután csúnyán odalép Babatinak. 0–0

27. perc: Jebari kap a jobb combjához, majd terül el a földön. Kezelik a pályán, ám csere lesz, mutatják a kispadnak. Ketten segítenek neki elhagyni a pályát. Izomszakadásnak tűnik. 0–0

Jebari sérülése Fotó: Székely Sport

24. perc: Közben a Dinamónak is van egy nagy lehetősége, Politic a keresztlécet találta telibe, de ez az akció is lesről indult. 0–0

24. perc: Kollégánk helyszíni tájékoztatása szerint egy dinamós drukker leesett a lelátóról, emiatt volt szükség az orvosok közbelépésére. 0–0

Fotó: Székelyhon

22. perc: Folytatódik a mérkőzés. 0–0

19. perc: Megáll a játék. Egy néző rosszul lett, az orvosi csapat közbelépésére van szükség a Dinamo drukkerei előtt. Az egyik mentőautó is ott a helyszínen. 0–0

13. perc: Jebari! Bő harminc méterre a kaputól elvarázsolja a bukaresti védelmet, majd hatalmas bombagólt lő! De a partjelző emelte a zászlót, Gál-Andrezly lesen lehetett, amikor kapta a labdát és egyből visszaadta a spanyol-marokkói középpályásnak. Vizsgálja a videóbíró is, pár centis les. Nagy kár érte. 0–0

10. perc: Az első veszélyes csíki támadás, Jebari indította Gál-Andrezlyt, beadását becsúszva mentik szögletre. 0–0

6. perc: Az FK csapatkapitánya, Kelemen Dávid kap sárga lapot egy középpályán elvégzett szabálytalanság miatt. Feșnic piros lappal elküld valakit az FK kispadjáról. 0–0

Az FK Csíkszereda a hagyományos piros-fekete felszerelésében játszik, a Dinamo fehérben.

1. perc: Horațiu Feșnic sípszavára elkezdődött a mérkőzés, a Dinamo vezetheti az első támadást. 0–0

Egy héttel ezelőtt a bukaresti Nemzeti Arénában 2–0-ra nyert az élvonalbeli Dinamo az FK Csíkszereda ellen a labdarúgó Szuperliga jövő idénybeli utolsó helyéért zajló osztályozó odavágóján.

A második felvonást Csíkszeredában játsszák hétfőn 20 órától. Akik nem lehetnek a helyszínen, azok a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 adókon nézhetik élőben az eseményeket, illetve a frf.tv weboldalon is.

19.59 A tiszteletbeli kezdőrúgást Deáky Tibor, az 1960-as Csíkszeredai Bányász csapatának játékosa végezte el.

19.56 Megtelt a dinamós szektor a stadionban.

19.51 Köszöntik az FK Csíkszereda női bronzérmes csapatát, a lányok a közönség tapsa közepette bevonultak a pályára.

19.47 Megjelentek mazsorettek, kislányok táncolnak a gyepen, szórakoztatják a közönséget.

19.44 Gyűlnek a Dinamónak fenntartott szektorban a vendégszurkolók, de még nincsenek 125-en.

19.42 Most ismertetik az FK csapatát. Óriási tapsot kapott minden játékos.

19.38 Szijjártó Péter magyar külügyminiszter Marosvásárhelyről köszöntötte az FK Csíkszeredát. A székely labdarúgás nagy barátja Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel egy kampányrendezvényen vesz részt, onnan kívánt sok sikert a piros-feketéknek.

Fotó: Haáz Vince

19.37 A Lokálpatrióták kifeszítették a nagy székely zászlót

19.35 Javában zajlik a bemelegítés, egyre többen a stadionban.

19.26 Megérkeztek a Dinamo-szurkolók autóbuszai. Lassan engedik be őket a sportlétesítménybe, a stadionba fenntartott szektorban megjelent egy ötfős csoport, egy nagy piros-fehér zászlóval.

19.22 A mérkőzés összes főszereplője melegít: az FK Csíkszereda és a Bukaresti Dinamo labdarúgói, illetve a játékvezetők is.

19.20 Érkeznek a stadionhoz a Lokálpatrióták.

Vonulnak a csíkszeredai drukkerek Fotó: Székelyhon

19.17 Mindkét csapat kapusai jöttek ki elsőként melegíteni.

19.16 A stadion környéke tele van rendfenntartókkal, három mentőkocsi és egy tűzoltóautó áll készenlétben a pálya mellett.

19.12 Mindkét vezetőedző egy helyen változtatott az első mérkőzéshez képest. Ilyés Róbert Jelena helyett Makrainak adott bizalmat a támadósorban, míg a Dinamónál visszatért a védelembe Răzvan Patriche csapatkapitány, Grigorét váltja.

19.09 Megvannak a kezdőcsapatok.

FK Csíkszereda: Gyenge – Nagy, Kelemen, Csürös, Apró – Veres, Szondi – Babati, Jebari, Gál-Andrezly – Makrai.
Cserék: Karácsony, Gergely, Vita, Bloj, Ronai, Pintér, Francisco, Gheralia, Jelena. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Dinamo: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic.
Cserék: Răilean, Gregorio, Iglesias, Ilic, Bordușanu, Grigore, Roșu, Edgar Ie, Costin. Željko Kopić.

19.06 A stadion környékén sok románul beszélő ember lézeng. Eladó jegyet keresnek.

19.03 A Lokálpatrióták a Mamut túrkálónál gyülekeztek, onnan vonulnak fel a stadionig.

19.02 Szállingóznak a dinamós drukkerek, de elvétve, egy-egy kisebb csoport.

A buszok még nem jöttek meg.

18.45 Egyelőre több a rendfenntartó, mint dinamós szurkoló a fővárosi drukkerek számára elkülönített részen a stadion mellett.

A dinamós szurkolók számára elkülönített rész a stadion mellett Fotó: Pinti Attila

18.42 A Gál Sándor szobor körüli parkolóban Hunyad, Maros, Ilfov, Bukarest megyei rendszámú autók vannak, még érkeznek, a kocsikban levő szurkolók ordibálnak és dinamós zászlókat lobogtatnak. Az átlagpolgár számára eléggé ijesztő a látvány.

A Gál Sándor szobor melletti parkoló megtelt dinamós drukkerek személyautóival Fotó: Dobos László

18.30 A mérkőzést külföldről is lehet követni, az FRF.tv weboldalán keresztül.

18.07 Érkeznek a Dinamo-drukkereket szállító buszok, a fotót a Sespi OSK CLUB csoportban találtuk, a készítője Sepsiszentgyörgyön fotózta le, azt írja, hogy ez már a harmadik jármű volt tele fővárosi szurkolóval.

Dinamós szurkolókat szállító busz Sepsiszentgyörgyön Fotó: Facebook/Sepsi OSK Club