Az események bemutatása időrendi sorrendben.
Az élvonalba jutásért zajló párharc egy héttel ezelőtti első mérkőzésén Bukarestben az FK Csíkszereda 2–0-ra kapott ki, de még megőrizte esélyét a feljutásra.
A találkozót követően Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője és a játékosok csalódottan ugyan, de optimistán nyilatkoztak.
A csíkszeredai klub döntése értelmében a hazai visszavágóra csak a stadion jegypénztáránál, személyesen vehettek jegyet a szurkolók.
Folytatták a mozgósítást a Dinamo ultrái, tízezren érkeznének Csíkszeredába.
Hatalmas az érdeklődés a mérkőzést iránt, pénteken alig két és fél óra alatt az összes belépő elfogyott.
Lényeges tájékoztatást nyújtott az FK Csíkszereda a mérkőzésre érkező szurkolóknak.
A Dinamo edzője és az első meccset két góljával eldöntő támadó tartanak a visszavágótól, de nyerni jönnek Csíkszeredába.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője a hétfői összecsapás előtt közölte, tudják, hogy mi a feladatuk, és más taktikát kell alkalmazzanak.
Kijelölték a játékvezetőket a hétfő esti mérkőzésre.
A párharc előzményeiről ebben a cikkünkben olvashat.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!