HIRDETÉS

A feljutásért igazolt az FK Csíkszeredához Fülöp Loránd

Fülöp Loránd másfél éves szerződést kötött az FK Csíkszeredával
Fotó: FK Csíkszereda

Hivatalossá vált, hogy a labdarúgó 2. Ligában éllovas FK Csíkszeredánál folytatja pályafutását Fülöp Loránd, érkezését szerdán délután jelentették be. A komoly élvonalbeli tapasztalattal rendelkező középpályás ezt követően nyilatkozott a Székely Sportnak.

Fülöp Loránd az év elején, közvetlenül az edzőváltás után távozott a Szuperligában kieső helyen álló FC Botoșani csapatától. A 27 éves Maros megyei játékos azóta több klubbal tárgyalt, és miután nem tudott megegyezni az élvonalban sereghajtó Gloria Buzăuval, úgy döntött, hogy elfogadja az FK Csíkszereda ajánlatát és a másodosztályban folytatja.

Erről már kedden este beszámoltunk, amikor sajtóinformációkra reagálva a Székely Sport kérdésére Fülöp Loránd megerősítette, hogy tárgyal a székelyföldi klubbal, de még nem zárult le az átigazolása.

HIRDETÉS

Szerdán délután viszont már hivatalossá vált, hogy szerződést kötött az FK Csíkszeredával, a sáromberki születésű labdarúgó másfél éves megállapodást írt alá.

Kapcsolódó

Nem szabad ráülni az eredményre

„Felhívott az edző, Ilyés Róbert, akivel már dolgoztunk együtt a Sepsi OSK-nál és beszélt a csapatról, hogy melyek a tervek a közeljövőben és ez a beszélgetés miatt hoztam meg a döntést, hogy Csíkszeredába jöjjek” – árulta el a Székely Sportnak Fülöp Loránd.

Hozzátette, hogy az új csapattársai nagyon jól fogadták, néhányat közülük már ismert, korábban játszottak együtt, és igyekszik minél hamarabb beilleszkedni.

•  Fotó: Facebook/FC Botoșani Galéria

Fotó: Facebook/FC Botoșani

Fülöp Loránd kiemelte, nagyon jók az első benyomásai a klubról, eddig is csupa jó dolgokat hallott Csíkszeredáról, fiatal korában ellenfélként már játszott itt. De akkor még nem volt ennyire fejlett a sportbázis, ahol minden feltétel adott ahhoz, hogy nagyon jól készüljenek.

A cél a feljutás az első ligába, ezért is jöttem ide. A csapat nagyon sikeres őszi szezonon van túl, így nagy az esély a feljutásra, és megpróbálok mindenben segíteni, hogy elérjük a célkitűzést”

– fogalmazott.

•  Fotó: Facebook/FC Botoșani Galéria

Fotó: Facebook/FC Botoșani

A főleg támadó középpályás poszton rutinosan mozgó Fülöp Loránd megjegyezte, még hátra van tizennégy meccs a bajnokságból, így nem szabad ráüljenek az eredményre, hanem ugyanúgy koncentrálni kell és megnyerni a mérkőzéseket, hogy a végén elmondhassák, az élvonalban vannak.

Törökországi edzőtábor, egy hónap a folytatásig

Az FK Csíkszereda január közepén Hargitafürdőn egyhetes magaslati edzőtáborban vett részt, ahol az erőnlét fejlesztésére helyezték a hangsúlyt. Ezután a csapat két hétig Csíkszeredában folytatja a felkészülést, ebben a periódusban két barátságos mérkőzést terveztek. Aztán február 1. és 15. között a csíkszeredai együttes küldöttsége a törökországi Antalyába utazik edzőtáborozni, ahol a fő cél a taktikai felkészülés lesz, és öt edzőmeccs szerepel a programban.

Kapcsolódó

Az FK Csíkszereda az őszi szezonban uralta a 2. Ligát, 16 mérkőzésen 13 győzelem, két döntetlen és egy vereség volt a mérlege. A feljutásra legnagyobb eséllyel pályázó székelyföldi gárda a téli szünetben négy ponttal vezet a Bukaresti Steaua előtt, amely azonban idén sem juthat fel az élvonalba.

Sokkal fontosabb az a tény, hogy a csíkiak 11, illetve 12 pont előnnyel rendelkeznek a közvetlen vetélytárs Resicabányai CSM-vel, valamint a Bukaresti Metaloglobusszal szemben.

A bajnokság alapszakaszából még négy forduló maradt hátra, a szezon február 22-én folytatódik. A fennmaradó mérkőzésein az FK Csíkszereda hazai pályán a Sellenberki SK és a CS Afumați csapatait fogadja, idegenben pedig a Nyárádtői Unirea és az FC Voluntari vendége lesz. Ezután következik majd a hatcsapatos felsőházi rájátszás, ahol Ilyés Róbert együttese tíz forduló keretében harcolhatja ki a feljutást.

Fülöp Loránd pályafutása

Fülöp Loránd az FC Botoșani színeiben kezdte a felnőtt pályafutását, amelynél 2016 és 2019 között szerepelt, ez idő alatt minden sorozatot figyelembe véve 54 mérkőzésen játszott és 16 gólt szerzett, illetve hat asszisztot jegyzett. Ezt követően Magyarországra, a Puskás Akadémiához igazolt, ahol viszont már nagyon kevés játéklehetőséget kapott, így a 2019–2020-as szezon második felére kölcsönben a Sepsi OSK-hoz került.

Másfél évet játszott a háromszéki együttesnél, mindent egybevetve 39 találkozón lépett pályára, hat találat és négy gólpassz volt a mérlege.

Ezután másik két élvonalbeli csapatnál, az FC Voluntari-nál és a Kolozsvári U-nál szerepelt, majd 2023 novemberében visszatért a Botoșani-hoz, 25 meccsen egy találat volt a termése, és alig több mint egy évvel később, január elején ismét távozott a moldvaiaktól.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A testkamera felvételei okozták Kovács István vesztét a klubvébén

Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.

A Csalhó alatt győzött a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.

Székelyhon

Téli tájat hagyott maga után a jégverés a szomszédos megyében

Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.

`
Krónika

Megfordult a trend: hosszú idő óta több romániai távozott Németországból, mint ahány odament

Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.

Krónika

Kiskorúak elektromos rollerrel elszenvedett balesetéért a szülők ellen indítanak bűnvádi eljárást, figyelmeztet a rendőrség

Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.

Főtér

Ismét embert ölt a medve! Nem! Egy kretén miatt legyilkoltak egy háromgyermekes macianyut!

Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.

Ez is érdekelheti

Megszületett a döntés: a szövetség is rábólintott az egyezségre, az ASA indul a másodosztályban

Véglegessé vált az egyezség a Nyárádtői Unirea és a Marosvásárhelyi ASA között, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) jóváhagyta a teljes sporttevékenység átvételét. Utóbbi indul a 2. Liga új idényében és jogosult a Szuperligába való feljutásra is.

Ovidiu Burcă: A 2. Liga nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik

A Sepsi OSK vezetőedzője, Ovidiu Burcă szerint csapata jó úton jár, de még sok munka vár rájuk. A Ceahlăul elleni edzőmeccs után a játékosai hozzáállását és a másodosztály kihívásait emelte ki.

A Csalhó alatt győzött a Sepsi OSK

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.

Már csak idő kérdése és visszaléphet a 2. Ligától a csőd küszöbén álló klub

Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.

Fejér Béla újra feljutást ünnepelne a Sepsi OSK-val

Ötéves magyarországi kitérő után újra a Sepsi OSK játékosa Fejér Béla. A rutinos hálóőr nagy tapasztalattal a háta mögött, komoly célokkal és hatalmas elszántsággal tért vissza Háromszékre. A zabolai születésű kapussal beszélgettünk.

Fejér Béla visszatért a Sepsi OSK-hoz

Napra pontosan öt év után Fejér Béla visszatér korábbi csapatához, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-hoz, a zabolai születésű hálóőr három éves szerződést írt alá a piros-fehérekkel.

Fülöp Loránd nem akart maradni az FK Csíkszeredánál, a feljutásért küzd a 3. Ligában

Meglepő húzásra szánta el magát Fülöp Loránd. Az élvonalba feljutott FK Csíkszeredától való távozása után úgy döntött, hogy a harmadosztályban folytatja pályafutását. Ennek hátteréről kérdeztük.

Az élvonalból kiesett másik klubtól igazolt a Sepsi OSK

Középhátvéddel egészítette ki keretét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Alin Dobrosavlevici egy évre kötelezte el magát a klubhoz, a megállapodás hosszabbítási opciót is tartalmaz.

Kapusok, akik lehúzták a rolót: Simon Máté a legjobbak között

A labdarúgó 2. Liga augusztus eleji rajtja előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) szakértői a kapusok teljesítményét vették górcső alá. A statisztikából kitűnik, hogy az előző idényben igencsak magasra tették a lécet a másodosztály hálóőrei.

Tizenhat – ennyi játékostól köszönt el a nyárádtői labdarúgóklub

Jelentősen átalakul a nyárádtői labdarúgócsapat kerete a másodosztályú bajnokság új idényére. A klub bejelentése szerint tizenhat játékossal már nem számolnak.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!