A végéhez közeledik Dániában a női kézilabda Európa-bajnokság. A magyarok és a románok letudták a meccseiket, hazafelé veszik az irányt. Ezúttal nem is az ők teljesítményével, eredményeik elemzésével foglalkoznék, a gyengébb szereplésük okait venném górcső alá.
Inkább egy szimpatikus nemzeti gárdáról – akik egyébként megverték mindkét válogatottat – alkotok pár sort, gondolatot.
Arról a csapatról, akik úgy jutottak el az Eb legjobb négy együttese közé, hogy a legjobbjaik a koronavírus-fertőzés miatt otthon maradtak, nem tudtak elutazni a többiekkel. Így jobbára a nemzetközi porondon egy ismeretlen klubcsapat, a Lokomotiv Zágráb adta a válogatott keretének nagyobb részét. Az edzőjük egyben a szövetségi kapitányuk is.
Aki eddig nem jött volna rá, akkor most felfedem: a horvátokról van szól.
Szóval, a trénerük, Nenad Sostarics a nyitómérkőzés előtt – amit éppen a magyarok ellen játszottak – úgy nyilatkozott, hogy ezt az Európa-bajnokságot meg sem szabadott volna rendezni, hiszen a pandémia mindenbe beleszólt, a mezőnyből sztárok, meghatározó kézilabdázók hiányoznak, felkészülni sem nagyon lehetett, így nem lehet teljes értékű tornáról beszélni.
Érdekes lenne feltenni számára most a kérdést, hogy tartja-e még ezt a véleményét. Igazából a második felének valóban van alapja: a horvátoktól mindenki – legalábbis szakmai berkekben – azt várta, hogy a három csoportmeccsüket követően hazautaznak. Ők nem tették meg ezt a szívességet, legyőzték a magyarokat, a hollandokat és a szerbeket is, csoportelsőként suhantak tovább. A középdöntőben csak a toronymagas favorittól, a norvégoktól szenvedtek vereséget, úgy, hogy negyven percig egyenlő ellenfeleik voltak akkor is a skandinávoknak. Most pedig ott vannak az elődöntőben, ki tudja, hogy még milyen magasságig jutnak el.
A magyar Sport1 tévétársaság kommentátora a kedd esti, németek elleni meccsükön elejtett egy kijelentést, miszerint hasonló a menetelésük, mint a görög focicsapatnak a 2004-es Európa-bajnokságon – amit óriási meglepetésre megnyertek.
A bökkenő az, hogy ők azt a hőskölteményt úgy hozták össze, hogy nem igazán brillíroztak a pályán, a labdarúgók inkább antifocit nyomtak. A horvát lányok ezzel szemben igenis kézilabdáznak – úgy, ahogy azt sok csapatnál nem lehetett felfedezni – óriási mosollyal az arcukon, teljes fegyelemmel és erőbedobással.
Minket, így ünnepek előtt megkínáltak egy szelettel az igazi sportból. Ami az ízvilágát illeti, fogyasztáskor olyan érzést ad, hogy átélhetjük, ebben a világban még léteznek tündérmesék, a kicsi, a jóságos nagy hittel, odaadással legyőzheti a nagyot, a gonoszt.
Kell ennél több?
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!