Jövőre újból a világ legjobbjai ellen játszik a magyar hokiválogatott

Józsa Csongor , MTI 2024. május 04., 22:58 utolsó módosítás: 2024. május 05., 11:39

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, három perccel a dudaszó előtt ütött Papp Kristóf góllal 2–1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán, ezzel ismét feljutott a 16 csapatos elitbe.

Azonnal visszajutott a magyar hokiválogatott a világelitbe Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A kezdeti szlovén rohamok után az első magyar kapura lövés, Hári Jánosé gólt eredményezett, majd Rok Ticar egyenlített gyönyörű találattal. A hajrában emberelőnyben Papp döntötte el a csatát.

Ez volt a történelmi első siker a rivális ellen tétmérkőzésen 11 vereséget követően.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A tornát a magyarok nyerték 11 ponttal, másodikként pedig a három kilencpontos csapat közül a szlovének jutottak fel az egymás elleni eredményeknek köszönhetően, mivel az olaszokat és a románokat is felülmúlták.

A diadal azt jelenti, hogy a magyarok a sportág újkori történetében, a második világháborút követően negyedszer jutottak fel az élvonalba a 2008-as szapporói, a 2015-ös krakkói és a 2022-es ljubljanai siker után.

Jégkorong, divízió I/A világbajnokság, 5. forduló:

Magyarország–Szlovénia 2–1 (1–0, 0–1, 1–0), gól: Hári (8.), Papp (58.), illetve Ticar (26.),

6. Koreai Köztársaság 3

Az első két helyezett feljutott, így a 2025. május 9-25. között Stockholmban, illetve a dániai Herningben rendezendő 16 csapatos elitvilágbajnokságon szerepel majd, míg a Koreai Köztársaság kiesett a divízió I/B-be, ahonnan Ukrajna került fel.