Drámai mérkőzésen 3–2-re nyert Románia jégkorong-válogatottja a Koreai Köztársaság ellen pénteken délután az olaszországi divízió I/A jelű világbajnokságon.
Ezzel eldőlt, hogy a székelyekre épített romániai együttes jövőben is a második vonalban szerepelhet, de az utolsó, Japán elleni mérkőzésén még az elitbe való feljutásra is megvan az esélye.
„Ha a vébé előtt valaki azt mondja, hogy az utolsó napon a feljutásért játszhatunk, azt gondoltam volna, hogy nem tudja, mit beszél” – fogalmazott a Székely Sportnak Tőke Zoltán a Dél-Korea elleni győzelem után.
A kapus mellett a meccs legjobbjának választott Sándor-Székely Ottóval és Góga Attila másodedzővel beszélgettek a Székely Sport kiküldött tudósítói.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!