Legyőzte Dél-Koreát, kiharcolta a bennmaradást a romániai hokiválogatott

Dobos László 2024. május 03., 16:22 utolsó módosítás: 2024. május 03., 23:58

Drámai mérkőzésen nyert Románia jégkorong-válogatottja a Koreai Köztársaság ellen pénteken délután az olaszországi divízió I/A jelű világbajnokságon. Ezzel eldőlt, hogy a székelyekre épített romániai együttes jövőben is a második vonalban szerepelhet.

Teljesítették a célkitűzést a romániai hokisok Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Kiegyensúlyozott, küzdelmes és gyors hokit hozott a Dél-Korea–Románia összecsapás első húsz perce, amelyben nem volt egy kiállítás sem, az egyetlen gólt pedig a romániai együttes ütötte. A 15. percben egy, Roberto Gliga vezette ellentámadás végén az első lövést kiütötte az ázsiai kapus, a kipattanót pedig ugyancsak a Brassói Corona hokisa közelről belőtte a kapuba (0–1).

Az eltiltás miatt Pak Dzsin Kjut nélkülözni kényszerülő ázsiai csapat rohamaival kezdődött a második játékrész, amelyben a kapura lövések aránya 9:4 volt javukra. Gólt azonban újra a székelyföldiekre épített romániai együttes ütött: a 39. percben a gyergyói Sándor-Székely Ottó korongot lopott a koreaiak védekező harmadában, majd egyedül a kapussal nem hibázott (0–2).

Koreai emberelőnnyel kezdődött a harmadik játékrész, amelyet kivédekezett Románia, de egy perccel később szépített Korea, egy távoli lövés a takarásban lévő Tőke Zoltán kapujában kötött ki (1–2). Az 54. percben – emberelőnyben – az ázsiaiak kiegyenlítettek (2–2), és egy perccel később újra fórba kerültek.

Részegh Tamás azonban korongot szerzett, majd Péter Balázshoz továbbította a játékszert, aki emberhátrányban védhetetlen gólt lőtt (2–3).

Az egyenlítés reményében Dél-Korea az utolsó másfél percre kapuslehozatallal is próbálkozott, az eredmény azonban nem változott.

Férfi jégkorong, divízió I/A világbajnokság, 4. forduló:
Koreai Köztársaság–Románia 2–3 (0–1, 0–1, 2–1).
Gólszerzők: Sin Szang Hun (44.) és Ahn Dzsin Hui (54.), illetve Roberto Gliga (15.), Sándor-Székely Ottó (39.) és Péter Balázs (56.).
Kapura lövések: 30–17.
Büntetőpercek: 2–8.

Koreai Köztársaság:
Ha Dzsung Ho, Lee Jeong Szeung (kapusok) – Li Don Ku, Oh In Gjo, Kim Szang Vok, Li Csong Min, Kang Jun Szeok (első sor); Li Szeung Dzsae, Nam Hi Du, Li Jung Dzsun, Sin Szang Hun, Ahn Dzsin Hui (második sor); Kong Ju Csan, Dzsi Hjo Szeok, Bae Szang Ho, Dzseon Dzsung Vu, Kim Geon Vu (harmadik sor); Li Min Dzsae, Li Dzsu Hjung, Kim Szang Jeob, Kim Szi Hvan. Szövetségi kapitány: Kim Vu Dzsae.
Románia: Adorján Attila, Tőke Zoltán (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Molnár Zsombor, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Roberto Gliga, Molnár Zoltán (harmadik sor); Láday Tamás, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.
Játékvezetők: Benjamin Hope (németországi) és Milan Zrnic (szlovéniai), illetve Clement Goncalves (franciaországi) és Patrick Laguzov (németországi).

A játéknap további programja:

17 órától Szlovénia–Japán,
20.30-tól Olaszország–Magyarország.

Korábbi eredmények

1. forduló: Olaszország–Románia 6–1, Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2.
2. forduló: Szlovénia–Románia 6–1, Magyarország–Koreai Köztársaság 6–2 és Olaszország–Japán 4–3 (hosszabbítás után).
3. forduló: Magyarország–Románia 1–2, Japán–Koreai Köztársaság 4–3 és Szlovénia–Olaszország 2–0.