Elherdálta kétgólos előnyét, majd behúzta a meccset az SZFC

Zátyi Tibor 2024. május 18., 20:56

A Székelyudvarhelyi FC szombaton Onești-en amilyen gyorsan kétgólos előnybe került, úgy hozta vissza a meccsbe Curițát. A vendégek végül győzelemmel zárták idei utolsó idegenbeli meccsüket a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának alsóházi rájátszásában.

Györgyi Arthur zárta le a meccset

Gyakorlatilag 0–1-ről indult a mérkőzés, hiszen az udvarhelyiek már a harmadik percben megszerezték a vezetést, egy kavarodás alakult ki a curițai tizenhatosban, végül Kovács juttatta a labdát a gólvonalon túlra. A találat meghozta a vendégek játékkedvét és bő negyedóra után már kettővel vezettek, Bara használta ki a hazai kapus hibáját és távolról ívelt az üresen maradt kapuba.

Gyakorlatilag el sem lehetett könyvelni a találatot, rögtön szépítettek a hazaiak, védelmi hibát váltottak gólra. És ahogy a korábbi meccseken is történt az alsóházban, az udvarhelyiek hátsó alakzata nem állt a helyzet magaslatán, a 31. percben újabb hibát vétett és már 2–2 állt az eredményjelzőn. A szünetig egyik fél sem tudta akaratát a másikra ráerőltetni, így döntetlennél mentek pihenőre.

A szünetet követően támadásban aktívabb volt az SZFC, előbb Györgyi lövését védte a kapus, majd emberelőnybe került a csapat, miután a hazaiak egyik játékosa szimulálással próbálta átverni a játékvezetőt, aki második sárga lappal kiállította Neculait. Ahogy várható volt, érkeztek a lehetőségek, Györgyi, Gavîrlița, Simó, majd a cserként beállt Șerban is egymás után dolgozta ki a helyzeteket, de a gól nem akart érkezni.

Aztán a 71. percben kiegyenlítődtek az erőviszonyok a pályán, egy összeakaszkodást követően Simónak villant a piros lap, mehetett tusolni ő is. És ami nem ment 11 emberrel, tízzel rögtön működött, a következő percben Györgyitől kapott nagy labdát Gavîrlița, gyönyörűen lőtte ki a hosszú sarkot. Innen már nem tudott felállni a Curița, a hajrá kezdetén Șerban szerzett labdát, majd indította Györgyit, aki higgadtan értékesítette a ziccert, egyben beállította a 4–2-es végeredményt.

Következik a szezon utolsó meccse, hazai pályán, jövő szombaton a sereghajtó Tatrangi Ciucaș ellen.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 9. forduló
Viitorul Curița–Székelyudvarhelyi FC 2–4 (2–2)
gólszerző Gîrneata (18.), Bortoș (31.), illetve Kovács (3.), Bara (17.), Gavîrlița (73.), Györgyi (82.)
kiállítva Neculai (54.), illetve Simó (71.)
SZFC: Licșor – Marucza, Kovács (Calo, a szünetben), Göndör, Biró (Șerban, 56.), Bara, Lázár (Antal, 62.), Hadnagy, Simó, Györgyi, Gavîrlița. Vezetőedző: Lucian Nicolau.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alsóházi rájátszás, 9. forduló