Ha Románia válogatottja legyőzi Del-Koreát akkor szinte biztosan eléri az alapvető célt, benntmarad a Divízió I/A értékcsoportban. Sőt ezzel még akár abba a hihetetlen helyzetbe is kerül, hogy a feljutás sem lesz lehetetlen. Amennyiben viszont alulmaradnak a mieink, akkor hiába a Magyarország elleni szerdai siker, még kieshetnek. Nem mondható tehát az, hogy tét nélküli lett volna a Bozenben (Bolzanóban) zajló vébé első pénteki meccse.
Itt sem Molnárék voltak az esélyesebbek, de lehetett arra számítani, hogy ha meg tudják ismételni azt a fegyelmezett játékot és azt a szinte hibátlan védekezést, amit Magyarország ellen mutatták, akkor még újabb győzelem is lehet ebből.
Az ázsiaiak nem találtak fogást a mieinken és Gliga saját kipattanójára még kétszer rálőve megszerezte a vezetést majd a második harmadban Sándor-Székely a Magyarország elleni győztes találata után másodszor is nagyon fontos gólt lőtt.
Innen ugyan visszajöttek a koreaiak, de Péter emberhátrányban lőtt gólja meghozta az újabb nagy sikert.
Ez egy olyan győzelem volt, aminek már minden székely nagyon tudott örülni a csarnokban. A román himnusz elhangzása után nem maradhatott el a székely himnusz eléneklése sem. A szervezők a csarnok hangosítását is lekapcsolták, megadva a tiszteletet. Lehet, hogy nem tudták, hogy ez milyen jelentőséggel bír az éneklőknek, de azt látták, ahogy a romániai válogatott 1-2 kivétellel sisakot levéve áll vigyázban a lelátó előtt.
Ezzel nagy vonalakban eldőlt, hogy Románia nem esik ki az értékcsoportból. Innentől arra kellett figyelni, hogy mi lesz a nap következő két mérkőzésén.
Este az Olaszország–Magyarország csatára telt meg a Sparkasse Aréna. Szinte zsúfolásig, közel 5400 néző zsúfolódott be a csarnokba. Ebből legalább 1500 magyar szurkoló, és 400-500 olaszországi drukker (nyilván a többiek nagy része is a házigazdák győzelmét szerette volna, de aki nem szurkol, hanem csak csendben nézi az eseményeket az hogyan lehetne szurkoló).
A magyar tábor hangban látványban magasan felülmúlta az azurrikat. Hokiban azonban egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Háriéknak láthatóan jót tett a szerdai fiaskó és az utána következett cirkusz, mert nagyszerű, fegyelmezett játékkal állították meg az elvileg jobb erőkből álló hazai együttest. Ötször robbant a csarnok, de mi nyilván azt a három hangrobbanást szerettük nagyon, amit Sofron, Mihály és Varga találatainál engedett ki magából a magyar tábor.
És most jön az, hogy mi lett volna HA Varga gólja még a 60 perc letelte előtt történik. Akkor Magyarország már újra biztosan feljutott volna az elitbe.
De így maradt rengeteg HA, azaz matekozás, számolgatási lehetőség. A szurkolói zónában hajnalba nyúló buliban is számos számtanpéldát és egyenletet megoldottak fejben, aki ért hozzá az valószínűségszámítási képleteket is használt.
Mindezeket röviden összegezve: akár megtörténhet az, hogy Románia 6 szerzett pontjával kiesik, mivel előállhat egy olyan helyzet, hogy Dél-Korea legyőzi Olaszországot és ők is mindketten 6 pontosok lesznek. Ilyenkor nem az egymás elleni meccs számít, hanem minitáblázat sorrendje dönt és a mieinknek rosszabb a gólkülönbsége.
Magyarország akár vereséggel is feljuthat, ha Olaszország nem nyer rendes játékidőben Dél-Koreával szemben. Még hosszan sorolhatnánk a szombati játéknap előtti lehetséges variációkat...
De ahogy Sofron István is mondta a meccs után: nem matekozni kell hanem nyerni. Tehát Románia verje csak meg Japánt, Magyarország pedig Szlovéniát és akkor minden a legnagyobb rendben lesz.
Sokat szenvedett, igazából hiányzott az átütő erő a sepsiszentgyörgyi csapatból, ezt pedig kihasználta a bukaresti ellenfele, előnyben focizott a Szuperliga tizennyolcadik játéknapjának meccsén. A csattanó a végén érkezett.
Testközelből láthattuk, milyen, amikor valósággal ütik-rúgják egymást a sportolók egy ketrecben, teszik ezt természetesen szabályos keretek között. Ilyen volt az első székelyföldi MMA-gála, a Hargita Fight Night. Élménybeszámoló.
Újabb választást tartanak vasárnap Romániában, ezúttal a parlament összetételéről döntenek a romániai választópolgárok.
A kormányon lévő Szociáldemokrata Párt (PSD) nyerte az 1989-es romániai rendszerváltást követően 10. alkalommal rendezett parlamenti választást a 21 órás urnazárás után közzétett felmérések eredményei alapján.
Megnyitottak vasárnap reggel 7 órakor a Romániában kialakított szavazókörzetek: országszerte csaknem 19 ezer szavazóhelyiségbe várják a szavazásra jogosult több mint 18 millió román állampolgárt, megválasztani a parlament és a szenátus tagjait.
Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!