A szlovénokkal sem bírt a romániai hokiválogatott, újra teniszeredménnyel kapott ki (videóval)

Dobos László 2024. április 30., 16:33 utolsó módosítás: 2024. április 30., 19:57

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett Románia válogatottja Bolzanóban, a divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokságon. A mérkőzést uraló és sokkal több kapura lövést leadó Szlovénia öt góllal győzött.

A mérkőzés nagy részében védekezésre kényszerülő romániai együttes 47 kapura lövésből hat gólt kapott Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Nem volt telt ház kedden délben a bolzánói Sparkasse Arénában a Szlovénia–Románia mérkőzésen. A tévés közvetítésen viszont több székelyföldi, székely zászlót lobogtató szurkolót is felfedeztünk.

Az első játékrészt Szlovénia uralta, az első húsz percben 16:5 volt a kapura lövések aránya javukra. Az első gólt a romániai együttes lőtte a 4. percben, amikor Albert Zagidullin távoli lövése a hazaiak egyik védekező játékosán megpattanva jutott be a kapuba (0–1). A szlovéniai nyomás a 16. percben értett góllá, amikor szintén egy távoli lövésből Rožle Bohinc kiegyenlített (1–1).

Szlovén góllal kezdődött a második játékrész, már az első támadásból eredményesek voltak, Rok Tičar közelről bombázott a romániai kapuba (2–1). Jól tartotta magát az erdélyi játékosokra épült együttes, de a 37. percben Szlovénia újabb gólt szerzett, Török Matic közelről ütötte hálóba a kipattanó korongot (3–1), majd egy perccel később Marcel Mahkovec révén egy újabb, számukra szerencsésen pattanó korong eredményeként három gólra (4–1) növelte előnyüket.

Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Szlovén fölényben zajlott a harmadik játékrész is, amelyben újabb két gólt ütött a tavaly még a világélvonalban szereplő együttes: előbb Marcel Mahkovec egy távoli lövésből (5–1), majd Rok Tičar emberelőnyből volt eredményes (6–1).

A mérkőzés végén díjazták a két együttes legjobbjait, a romániai csapatból Részegh Tamás, a szlovéniaiból pedig Rok Tičar kapott díjat, az egyik díjat átadó hivatalos személy pedig Nagy Attila, a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) elnöke volt.

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 2. forduló:
Szlovénia–Románia 6–1 (1–1, 3–0, 2–0).
Gólszerzők: Rožle Bohinc (4.), Rok Tičar (21. és 49.), Török Matic (37.) és Marcel Mahkovec (38. és 47.), illetve Albert Zagidullin (16.).
Kapura lövések: 47–10.
Büntetőpercek: 10–12.
Játékvezetők: Uldis Buss (lettországi) és Peter Stano (szlovákiai), illetve Knut Bråten (norvégiai) és Davide Mantovani (olaszországi).

Szlovénia: Gašper Krošelj, Matija Pintarič (kapusok) – Aleksandar Magovac, Bine Mašič, Rok Tičar, Török Matic, Robert Sabolič (első sor); Jan Ćosić, Aljoša Crnovič, Anže Kuralt, Rok Macuh, Blaž Tomaževič (második sor); Matic Podlipnik, Kristjan Čepon, Nik Simšič, Jan Drozg, Žan Jezovšek (harmadik sor); Rožle Bohinc, Miha Beričič, Žiga Mehle, Jaka Sodja, Marcel Mahkovec (negyedik sor). Vezetőedző: Edo Terglav.

Románia: Adorján Attila, Tőke Zoltán (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Robert Gliga, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Sándor-Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Györfy Tihamér, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

Később:
17 órától Magyarország–Koreai Köztársaság
20.30 órától Olaszország–Japán.

Korábbi eredmények: Olaszország–Románia 6–1, Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2