Lengyelország délnyugati részén, a Sziléziai vajdaságban fekvő Sosnowiecben zajlik az U18-as korosztályú, divízió 2/A jelű (negyedik értékcsoportú) jégkorong-világbajnokság. A romániai válogatott a nyitófordulóban 3–2-re legyőzte Horvátországot, majd vereségek következtek: 5–2-re kikaptak Hollandiától, 7–0-ra a házigazdáktól és 9–2-re Nagy-Britanniától.
A zárófordulóban a pontot még nem szerzett Szerbia volt az ellenfél, amely egy nagyobb arányú győzelemmel akár a bennmaradást is kiharcolhatta volna. Ez végül nem jött össze, hiszen a Románia válogatott a második szünet előtt Matei Bolocan találatával előnybe került. A szerbek erre a mérkőzés végén tudtak válaszolni, Márk Vujovics találatával csak a hosszabbítást tudták kiharcolni. A ráadásban az ellenfél emberelőnybe került, Vujovics pedig ki is használta a fórt, így aranygóllal megnyerte a találkozót.
Szerbia ennek ellenére búcsúzott a divíziótól, kiesett a II/B-be. Románia valószínűleg a negyedik (vagy ötödik) helyen zárja a tornát, ez függ a csoportot megnyert Lengyelország és Horvátország közti mérkőzés végeredményétől.
Jégkorong, U18-as korosztály, divízió 2/A, 4. forduló:
Szerbia–Románia 2–1 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Márk Vujovics (60., 63.), illetve Matei Bolocan (40.).
Kapura lövések: 20–28.
Büntetőpercek: 4–10.
Románia: Márk Bálint, Călin Ionuț Mardale (kapusok) – Szekeres Róbert, Fodor Dávid, Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (első sor); Lusztig Krisztián, Nagy Tamás, Czirják Zalán, Matei Bolocan, Kovács Szabolcs (második sor); Tudor Nechita, Tofán Tamás, Răzvan Timaru, Kovács Alpár, Salamon Róbert (harmadik sor); Tudor Bolocan, Csiszér Csaba, Máthé Zsolt, Süveg Botond, Süveg István (negyedik sor). Vezetőedző: Sille Tamás.
Játékvezetők: Adler Steenstra (hollandiai), Tymur Csermasencev (ukrajnai) John Dow (ausztráliai).
A játéknap másik két mérkőzését (Nagy-Britannia–Hollandia és Lengyelország–Hollandia) később rendezik.
Korábbi eredmények:
1. forduló: Románia–Horvátország 3–2, Lengyelország–Nagy-Britannia 6–2 és Hollandia–Szerbia 7–2.
2. forduló: Hollandia–Románia 5–2, Nagy-Britannia–Horvátország 4–2 és Lengyelország–Szerbia 10–1.
3. forduló: Lengyelország–Románia 7–0, Nagy-Britannia–Szerbia 4–0 és Hollandia–Horvátország 5–3.
4. forduló: Nagy-Britannia–Románia 9–2, Horvátország–Szerbia 3–1, Lengyelország–Hollandia 3–0.
A vb állása:
1. Lengyelország 12 pont (gólkülönbség 26–5)
2. Nagy-Britannia 9 (21–10)
3. Hollandia 9 (17–10)
4. Románia 4 (8–25)
5. Horvátország 3 (11–13)
6. Szerbia 2 (6–26)
A sportág romániai fennállása óta Székelyudvarhely háromszor nyerte meg a teremlabdarúgó-bajnokságot, legutóbb 2008-ban. Akkor a kispadon a magyar válogatott szövetségi kapitányával, Kozma Mihállyal. A Székely Sport interjúja a szakemberrel.
A szezon zárultával Nagy Attilával, a Román Jégkorong-szövetség elnökével a hazai hoki fejlődésében mérföldkőnek számító sepsiszentgyörgyi divízió 1/A-s világbajnokságról, az utánpótlás helyzetéről és a szövetség munkájáról beszélgettünk.
Tucatnyi pontban mondott köszönetet Nicușor Dan megválasztott romániai elnök a Facebook-oldalán. A pontok közé befért többek között a romániai magyarság is.
Konstanca lehet az egyik első célpont egy, a NATO elleni orosz támadás esetén – vélekedik Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, a NATO európai erőinek korábbi főparancsnoka.
Iskolájuk felújításának befejezéséért tüntettek Sepsiszentgyörgy egyetlen román középiskolájának, a Mihai Viteazul Főgimnáziumnak a diákjai és szüleik pénteken, az öt éve tartó munkálatok befejezését kérve.
… közben az alkotmánybíróság leseperte az asztalról Simion úr óvását és bejelentette, Romániának van új elnöke… és Victor Ponta váratlanul előbújt egy kő alól, hogy megmondja, mi minden nem jó Romániában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!