Hirdetés

Vereséggel kezdett a romániai jégkorong-válogatott Bolzanóban

Érvényesítették a papírformát az olaszok, kikapott a román válogatott
Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Nem tudott meglepetést okozni Románia válogatottja vasárnap este Bolzanóban a divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokság nyitónapjának zárómérkőzésén. Az összecsapást végig uraló, papírforma szerint toronymagasan esélyes házigazdák öt góllal győztek.

Nagyon erősen kezdték a mérkőzést az olaszok, szinte végig saját térfelükön tartották ellenfelüket, és bár az első húsz percben 22:6 volt javukra a kapura lövések aránya, gólokat csak a játékrész végén tudtak lőni.

Hirdetés

A 17. percben egy hosszú olasz támadás végén Anthony Salinitri távoli bombalövése kötött ki Tőke Zoltán kapujában (1–0), majd az első szünet előtt pár másodperccel Daniel Catenacci közelről belőtte a kipattanót (2–0).

A mérkőzés második harmadában is többet támadtak, ők birtokolták többet a korongot, a kapura lövések aránya ebben a játékrészben 15:5 volt a házigazdák javára. Három olasz emberelőny volt ebben a felvonásban, de az elsőben megszületett a romániai válogatott szépítő találata:

Részegh Tamás korongot lopott, majd egyedül a kapussal nem hibázott (2–1).

•  Fotó: IIHF/Vanna Antonello Galéria

Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Ennek a játékrésznek is a végén születtek az olasz találatok: a 36. percben Daniel Frank két védő között üresre játszotta magát, majd közelről a hálóba lőtte a korongot (3–1), majd újra Anthony Salinitri volt eredményes, ezúttal emberelőnyből (4–1).

Nem változott a játék képe a harmadik harmadban sem, amelyben a házigazdák két védelmi hibát kihasználva Michele Marchetti, illetve Diego Kostner révén ötgólosra növelték előnyüket (6–1). Marchetti ellentámadásból volt eredményes, Kostner pedig egy kipattanó korongot ütött be a hálóba.

A mérkőzés végén a hazaiak legjobbjának Anthony Salinitrit választották, a vendégektől pedig Tőke Zoltán kapust.

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 1. forduló:
Olaszország–Románia 6–1 (2–0, 2–1, 2–0).
Gólszerzők: Anthony Salinitri (18. és 39.), Daniel Catenacci (20.), Daniel Frank (36.), Michele Marchetti (48.) és Diego Kostner (52.), illetve Részegh Tamás (27.).
Kapura lövések: 55–20.
Büntetőpercek: 2–8.
Játékvezetők: Geoffrey Barcelo (francia) és Benjamin Hoppe (német), illetve Clement Goncalves (francia) és Tommi Niittyla (finn).

Olaszország: Andreas Bernard, Damian Clara (kapusok) – Jason Seed, Alex Trivellato, Daniel Mantenuto, Tomasso de Luca, Luca Frigo (első sor); Peter Spornberger, Thomas Larkin, Daniel Catenacci, Anthony Salinitri, James Dustin Gazley (második sor); Terrance Amorosa, Phil Pietroniro, Diego Kostner, Michele Marchetti, Daniel Frabk (harmadik sor); Daniel Glira, Marco Insam, Ivan Deluca, Matthias Mantinger, Tommy Purdeller (negyedik sor). Vezetőedző: Michael Pelino.

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Bors Huba, Ferencz-Csibi Róbert, Albert Zagidullin, Péter Balázs, Robert Gliga (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Sándor–Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Györfy Tihamér, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

A nyitónap másik két mérkőzésén: Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2

A további program
Április 30. (kedd): 13.30 órától Szlovénia–Románia, 17 órától Magyarország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Olaszország–Japán.
Május 1. (szerda): 13.30 órától Magyarország–Románia, 17 órától Japán–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Szlovénia–Olaszország.
Május 3. (péntek): 13.30 órától Koreai Köztársaság–Románia, 17 órától Szlovénia–Japán, 20.30-tól pedig Olaszország–Magyarország.
Május 4. (szombat): 13.30 órától Románia–Japán, 17 órától Olaszország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Magyarország–Szlovénia.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A szünet után letarolta Resicabányát, felsőházban a Sepsi OSK (videóval)

Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.

A végén dőlt el a székely hokirangadó

Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.

Székelyhon

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

`
Krónika

„Vagy a régi bánya indul újra, vagy újat nyitunk”. Parajd polgármestere a katasztrófa sújtotta település jövőjéről

Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.

Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Súlyos sérüléssel és vendégsikerrel kezdődött a magyar hokidöntő

A címvédő Budapest Jégkorong Akadémia HC 2–1-re győzött a fennállása első bajnoki aranyérméért küzdő Debreceni EAC otthonában a magyar férfi jégkorong OB I. döntőjében, az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc péntek esti nyitányán.

Két villanás döntött, versenyben van a feljutásért a romániai női jégkorong-válogatott

Két harmadon át gólcsend, majd Pethő Réka és Bende Júlia villanása döntött: a romániai női jégkorong-válogatott pénteken délután 2–0-ra legyőzte Thaiföldet a zágrábi divízió 3/A jelű világbajnokság negyedik fordulójában.

Szétlövések döntöttek a romániai női hokisok szerbek elleni csatájában

Kétszer is egyenlített Szerbia, de a szétlövésben a romániai együttes bizonyult higgadtabbnak: Vitos Anna duplázott, a zágrábi siker pedig két pontot ért Romániának a női divízió 3/A jelű jégkorong-világbajnokságon.

DEAC–BJAHC döntő lesz a magyar hokibajnokságban

A Budapest Jégkorong Akadémia HC kedden este 5–1-re győzött az alapszakaszelső UTE vendégeként, így kétmeccses hátrányból megfordította az elődöntős párharcot, és bejutott a Debreceni EAC elleni fináléba.

Kikapott a törököktől a romániai női jégkorong-válogatott

Vereséget szenvedett a romániai női hokiválogatott a hatodik értékcsoport (divízió 3/A jelű) jégkorong-világbajnokság második fordulójában. Láng Zoltán csapata kedden délután a törökkel szemben maradt alul.

Győzelemmel rajtolt a női jégkorong-válogatott a zágrábi vébén

Magabiztos győzelemmel kezdte a hatodik értékcsoport, a divízió III/A jelű jégkorong-világbajnokságot a romániai válogatott. Láng Zoltán csapata hétfőn délután négy góllal verte Bulgáriát.

Fiatalított kerettel célozza meg a feljutást a romániai női válogatott a vébén

Megfiatalított kerettel utazott el a romániai női jégkorong-válogatott a divízió III/A világbajnokságra. A zágrábi tornán a cél egyértelmű: feljutni, az U18-as csapat sikeres mentalitását pedig a felnőttekhez is átültetnék.

Ellenfélre vár a DEAC a magyar jégkorong-bajnokság döntőjében

A Debreceni EAC 3–0-s összesítéssel búcsúztatta a Miskolci DVTK Jegesmedvéket, és elsőként jutott be a magyar jégkorong ob I döntőjébe. A másik ágon az UTE és a címvédő BJAHC 2–2-re áll és kedden dől el, ki lesz a finálé másik résztvevője.

Aranygóllal dőlt el az álomdöntő a téli olimpia férfi jégkorongtornáján

A világbajnoki címvédő amerikai válogatott hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a kanadai csapatot a milánói téli olimpia férfi jégkorongtornájának vasárnapi döntőjében.

A finnek nyerték az olimpiai jégkorongtorna bronzmeccsét

Mozgalmas volt a szombat este a téli olimpiai játékokon: finn bronz a férfi jégkorongtornán, kanadai arany a férfi curlingben, valamint német címvédés a női kettes bobosoknál.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!