Kétgólos hátrányból, az utolsó percekben mentett pontot a Töviske

Dobos László 2024. május 21., 16:44

Hat mérkőzést rendeztek a pünkösdi hétvégén a Csík körzeti futballbajnokságban, amelyen öt hazai győzelem mellett egy döntetlent jegyeztek. Az éllovas gyimesi alakulat tartja tetemes előnyét.

Csíkszentdomokoson a tapasztaltabb hazai csapat legyőzte az újonc gyimesközéplokiakat Fotó: Loki SE

Fordulatos mérkőzést játszottak pünkösdvasárnap Csíkszentimrén, ahol a hazai alakulat a félidőben 1–0-ra vezetett a Borsáros ellen. A vendég szentkirályi csapat azonban fordítani tudott, és a 87. percben 3–1-re vezetett. A hazaiak azonban Hatházi László révén a 90. percben és a ráadásban is betaláltak, így otthon tartottak egy pontot.

A gyimesbükki, a csíkszentdomokosi, a gyergyószárhegyi, a kászoni és a tusnádi együttes is hazai győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit.

Fotó: Loki SE

Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti csoport, 25. forduló

Gyimesbükki SE–Csíkmadarasi Sörkert SE 8–1 (2–1).
Gólszerzők: Zamă-Orbán Róbert (15., 89. és 91.), András Răzvan (24.), Csiby Lóránt (75. és 93.), Olteán Tihamér (77.) és Tankó Levente (88.), illetve Balázs Előd (28.).

Csíkszentdomokosi SK–Gyimesközéploki Loki SE 4–1 (0–1).
Gólszerzők: Both Tamás (48. és 70.), Márton Benedek (61.), Ștefan Bucur (90.+2), illetve Tímár Ábel (7.).

Tusnádi Piliske–Lázárfalvi Mohos 3–2 (1–1).
Gólszerzők: András Attila (34., 60. és 90.+2), illetve Jakab Szilárd (15.) és Geréd Márk (53.).

Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Csíkszentmihályi Törekvés 3–1 (2–1).
Gólszerzők: Csürös Roland (6. és 41.), Csíki Nándor (77.), illetve Dobos Gergő (45.).

Csíkszentimrei Töviske–Csíkszentkirályi Borsáros 3–3 (1–0).
Gólszerzők: Molnár Szilárd (18.), Hatházi László (90. és 90.+3), illetve Máthé Róbert (70.), Kurkó Márk (78.) és Czirják Tamás (87.).

Gyergyószárhegyi Bástya–Kozmási Komisz 2–0 (0–0).
Gólszerző: Len Attila (48. és 60.).

A Csíkszentgyörgyi Fiság–Csíkszentmártoni Alcsík SE találkozót kedden (május 21.) 18 órára halasztották.

A Szépvízi MŰ csapata szabadnapos volt.

A Gyimesközéploki Loki SE–Gyimesbükki SE mérkőzést (24. forduló) május 30-ára halasztották.