Jól sikerült a magyar hokiválogatott vébé előtti utolsó tesztmeccse

Józsa Csongor , MTI 2024. április 23., 23:09

A magyar férfi jégkorong-válogatott legyőzte a házigazda olasz csapatot Meranóban a vasárnap kezdődő bolzanói divízió I/A-világbajnokságra készülő együttesek barátságos mérkőzésén.

Az olaszokkal a vébén is összecsapnak majd Fotó: Vörös Dávid

Kedden este Don MacAdam szövetségi kapitány együttese álomszerűen kezdett, a 45. másodpercben Papp Kristóf, 1:20 perc elteltével pedig Szabó Bence is beköszönt. Gyorsan szépítettek a hazaiak, aztán ki is egyenlítettek, 2–2 lett az állás. A szünet előtti hajrában kimaradt egy ötperces emberelőny, ám azonos létszámban Papp szépen lőtt a léc alá.

A második játékrész is jól indult a magyaroknak, előbb Hári János szólóból volt eredményes, majd egy kontra alatti késletetett kiállításnál Nagy Krisztián is kicselezte az olasz kapust, így már 5–2 lett. Sorra jöttek a büntetések, de sikerült túlélni a nehéz időszakot, majd egy szép háromszögelés végén Galló Vilmos növelte 6–2-re a különbséget.

Az olaszok nem adták fel, hat perccel a vége előtt feljöttek egyre (6–5). Lehozták kapusukat a hazaiak, de maradt az egygólos magyar előny.

A divízió I/A-tornán a magyar együttes az első fordulóban a japán, jövő kedden a dél-koreai, majd szerdán a romániai, pénteken a házigazda olasz, szombaton pedig a szlovén válogatottal találkozik. Bolzanóból az első két helyezett jut fel, és játszhat majd jövőre a Stockholmban, illetve a dániai Herningben rendezendő elitben, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.

Jégkorong, felkészülési mérkőzés:

Olaszország–Magyarország 5–6 (2–3, 1–3, 2–0).
A magyar csapat gólszerzői: Papp (1., 19.), Szabó (2.), Hári (22.), Nagy (23.) Galló (36.).